У даній статті ми розглянемо універсальні двигуна загального призначення, які знайшли своє широке застосування на садовій, будівельної та іншої техніки, такий як наприклад генератори, мотоблоки, культиватори, мотопомпи, газонокосарки, а також визначимо для себе основні критерії вибору при покупці, технічні характеристики, і конструктивні особливості, які необхідно враховувати при виборі та купівлі даного роду обладнання.

 

Зазвичай до заміни вдаються в тому випадку, коли двигун, який встановлений на техніці виходить з ладу і його капітальний ремонт є економічно невигідним або виникає необхідність збільшити потужність використовуваної техніки, шляхом заміни двигуна. Також можна відзначити ще одну з основних причин виходу з ладу двигунів, а саме неправильні умови експлуатації, а також несвоєчасне, або неправильне проходження планового технічного обслуговування.

 

Бензиновий двигун Кентавр ДВЗ-200Б1

 

Розглянемо, що ж все-таки з себе представляють дані двигуна, а саме чотиритактні, і почнемо з конструкції. Дані двигуна мають досить просту конструкцію, а якщо порівнювати наприклад з автомобільними, хоча принцип роботи у них схожий, які включають в себе найбільш поширену систему газорозподілу по типу OHV. Завдяки такій конструкції двигун має досить високу потужність і крутний момент як для свого класу, досить високий моторесурс, а також невисокий витрата палива.

 

За типом харчування дане обладнання розподіляється на два основних види, а саме, бензинові та дизельні, і отже мають різні сфери застосування.

 

Дизельний двигун KIPOR KM178F

 

Бензинові двигуна є на практиці найпоширенішими. Обумовлено це в першу чергу невисокою вартістю, простотою в обслуговуванні, а також універсальністю, так як вони встановлюються на більшість садової, будівельної і силової техніки, а також неперебірливі до якості палива, мають невисокий рівень шуму і недорогі в обслуговуванні.

 

Бензиновий двигун Honda GX120

 

У той час як дизельні двигуни мають більш високу вартість, і більш високий вагу. Хоча є і свої переваги, такі як більш низьку витрату палива, вище моторесурс, а також мають більш високу тривалість безперервної роботи. Також особливу увагу необхідно звернути на систему охолодження, якщо в бензинових двигунах вона як правило повітряна, що може привести до перегріву при тривалій роботі, особливо в жарку пору, то в дизельних двигунах дуже часто застосовується примусова водяна система охолодження, як правило зустрічається на потужних версіях двигунів. Дана система дозволяє використовувати мотори на крупній садової техніки, такий як наприклад важкі мотоблоки та міні-тракторів, а також на ряді силового обладнання, такого як наприклад генератори високої потужності, що дозволяє збільшити час безперервної роботи обладнання.

 

Дизельний двигун KIPOR KG390

 

Також при виборі мотора потрібно звертати увагу на тип розташування вала, який передає зусилля безпосередньо на сполучні механізми техніки на який планується встановлюватися двигун. Він може мати горизонтальне або вертикальне розташування. Двигуна з вертикальним розташуванням як правило зустрічаються бензинові, мають невисоку потужність і вагою, і знаходять в основному застосування на садової техніки, такий як наприклад газонокосарки. У свою чергу більш широке поширення мають мотори з горизонтальним валом, мають досить високою потужністю, починаю від 6 до 20 к.с., а також можна зустріти навіть більш потужні версії, і знаходять вони своє застосування на мотоблоки, віброплити, культиваторах, мотопомпи, генераторах і інший мототехніки.

 

Бензиновий двигун Sadko GE-160V PRO

 

Окрему категорію займають в свою чергу двигуна із знижуючим редуктором знаходять своє застосування в культиваторах, мотоблоки. В основному вони застосовуються в тих випадках, коли необхідно збільшити потужність використовуваної техніки на який планується встановити двигун, а також для зменшення обертів, так як вихідний вал обертатиметься в співвідношенні 2: 1.

 

Ще однією важливою деталлю, є наявність електростартера, дана опція дозволити значно полегшити запуск двигуна, особливо якщо це буде стосуватися роботи з дизельними двигунами, так як запуск дизеля вимагає певних навичок і зусиль вручну, особливо якщо ви плануєте експлуатувати техніку в холодну пору року, коли масло в картері двигуна ставати густим.

 

На закінчення можна сказати, якщо ви визначилися з вибором двигуна і технічними характеристиками, необхідно також визначитися з ціновим діапазоном і брендом виробником. У нашому магазині ви можете підібрати даний агрегат з оптимальним співвідношенням «ціна-якість».