Укр
Каталог
Додайте товари до списку бажань
Додайте товари для порівняння
0
Мій кошик

Деревообробні верстати

Деревообробні верстати використовуються, як правило, для дому та виробництва. Серед них є торцеві, циркулярні і форматно-розкрійні, лобзики, стругальні й рейсмусні, токарні та шліфувальні верстати. Такі верстати можуть застосовуватися для розпилювання лісу, сушіння, фарбування і виробництва шпону.

 

Все деревообробне обладнання необхідно для того, щоб була можливість проводити повний технологічний цикл з обробки деревини, починаючи з розпилювання (можлива при використанні дискової пилорами), а також сушіння лісу, закінчуючи складанням і обробкою готового виробу. До різних видів деревообробних агрегатів загального призначення можна віднести деревообробні верстати і пилорами.

 

Згідно функціональним призначенням, а також способу обробки деревини, можна виділити:

  • круглопильні або стрічкові деревообробні верстати, які використовують для розкрою деревного матеріалу, фанери, заготовок або деревостружкових плит;
  • шипорізні верстати, які знаходять широке застосування там, де необхідно здійснити формування шипів і вушок при з'єднанні суміжних деталей під кутом;
  • фуговальні верстати необхідні для того, щоб створити одну або дво базові поверхні за один прохід;
  • фрезерні з верхнім або нижнім розташуванням шпинделя використовують для того, щоб фрезерувати прямолінійні або криволінійні поверхні, а також профілювати калевки і обробляти кромки;
  • шейсмусовие застосовують для того, щоб обробити заготовки в розмір на задану товщину;
  • токарні потрібні для того, щоб отримати циліндричні, конічні складні форми заготовок;
  • довбальні й свердлильні верстати застосовують для свердління наскрізних і непрямих отворів.

 

Все частіше під час будівництва дерев'яних будинків віддають перевагу такому інструменту, як оциліндрувальні верстати, які представляють собою спеціальну деревообробну техніку, яка допомагає виконати всі операції, пов'язані з виготовленням зрубу. На таких верстатах відбувається процедура, яка полягає в округлої обробці колод, іншими словами - оцилиндровка, яка полягає у виконанні поздовжнього укладального паза, а також компенсаційного пропилу і отриманні венцової чашки.

 

Таке обладнання відрізняється оптимальною енергоємністю і прийнятними габаритами. До того ж, такі агрегати не потребують того, щоб колоди були попередньо підготовлені до оцилиндровке. Такий верстат надає можливість отримати максимально гладку поверхню, оскільки є можливість регулювати швидкість обертання колоди і швидкість переміщення каретки.

 

Так, є три основних види верстатів з розпилювання круглого лісу:

  1. стрічкова пилорама;
  2. рамна пилорама;
  3. дискова або круглопильного пилорама.

 

Найбільш поширеним агрегатом, який знаходить широке застосування на ремонтно-будівельному і деревообробному виробництві, є стрічкова пилорама. Її можна використовувати для того, щоб здійснити подовжнє розпилювання різних порід деревини на бруси і дошки. Залежно від того, в якій площині здійснюється розпил, вони діляться на вертикальні і горизонтальні.

 

Як ріжучий інструмент в даному випадку використовується Лентон пила, ширина якої 40 мм. Вона приводиться в рух за допомогою електромотора. Стрічкові агрегати з розпилювання мають ряд переваг, якими оциліндровочний верстат не може похвалитися. Так, серед «+» можна виділити оперативну настройку розпилу під кожну конкретну дошку, високий вихід або малий пропив пиломатеріалу по обрізної дошки, можливість розпилювати колоди великих діаметрів і т.п ..

Вгору