Навіть у найвіддаленіших районах, позбавлених навіть перспектив на будь-які комунікації, власники приватних будинків мають можливість обзавестися проточною водою в своєму будинку. Таку можливість відкриває водяна насосна станція для будинку і дачі.

 

Насосна станція НАСОСИ ПЛЮС ОБЛАДНАННЯ AUJSW 10М

 

Особливості домашніх насосних станцій


Насосна станція для будинку - це пристрій стаціонарного типу, покликане качати і подавати воду. Принцип роботи насосної станції для будинку, на відміну від звичайних насосів відцентрового типу, заснований на всмоктуванні води під тиском.


Основний вектор застосування таких апаратів - відкачування води з свердловин або колодязів. Хоча в окремих випадках вдається використовувати їх і для видалення води із затоплених погребів, відкачування води з штучних водойм.


Перевагою будь-якої моделі насосних станцій є те, що вони енергоефективні, компактні і не вимагають особливого догляду.


Конструкція насосних станцій для дому


Ще одна перевага - це пристрій насосних станцій для дому. Конструкція передбачає два заснованих блоку:


Електричний мотор - це серце апарату. Від його показників залежить і висота підйому води, і економічність, і термін служби всієї насосної станції для дому та дачі.
Гидроаккумулятор, він же - накопичувальний бак. Всередині його вбудована гумова груша, яка при впливі тиску стискається або розширюється. Саме в ній акумулюється закачана вода.
Інший важливий елемент - це електронний блок управління, який визначає частоту включення насосної станції, регулює тиск, при якому відбувається відключення і деякі інші характеристики. Цей вузол безпосередньо пов'язаний з манометром, завдання якого - визначати тиск в гидроаккумуляторе насосної станції. Додатково в конструкції присутні вхідний і вихідний штуцер, шнур живлення, реле датчика.


Види насосних станцій


Навіть для звичайного обивателя, який купує такий пристрій і, не особливо розбираючись, що таке насосна станція, нескладно буде розібратися в існуючій класифікації, яка включає дві конструктивні категорії:

 

  1. Насосні станції з вбудованим в конструкцію ежектором;
  2. Насосні станції, в яких використаний виносний ежектор.

 

У першому варіанті конструктивного виконання використовується вбудований прилад, в другому - окремий автономний вузол.


Перша категорія - з вбудованим ежектором більше адаптовані для забору води в колодязях, де відстань до дзеркала води не перевищує 2-3 метрів. Відповідно, глибина підйому таких пристроїв - приблизно 7-8 метрів, чого достатньо для забору води з колодязів.


У моделях з виносним ежектором експлуатаційні можливості ширше - такий пристрій без зайвих навантажень піднімає воду з глибини до 50 метрів, що актуально для роботи зі свердловинами.

Насосна станція VITALS AQUA AVQ 437-2EG


Критерії вибору відповідної моделі


Тепер, коли все ясно з конструкцією насосних станцій, застосуванням і особливостями роботи, залишилося визначити критерії вибору. Вони прості:

 

  • Показники потужності електричного двигуна;
  • Тип самого пристрою;
  • Можливість забору води з певної глибини;
  • Обсяг накопичувального бака;
  • Передбачувані обсяги забору води;
  • Частота забору води - від цього залежить робота електронного блоку, частота його включення.

 

Природно, слід вибирати виходячи з реальних обставин і цінових можливостей. Обов'язково слід врахувати тип джерела води - для колодязів та свердловини типи насосних станцій можуть сильно відрізнятися.


І ще кілька важливих обставин вибору - це авторитетність бренду, з якою не можна не рахуватися, а також країна виробника, наявність офіційних гарантій і термін їх дії.