Садові подрібнювачі призначені для того, щоб дуже дрібно переробити гілки або траву. Дані пристосування різняться своєю потужністю, будовою і методом перемелювання. Перед покупкою зверніть увагу на ріжучу систему.

Ножовий блок


Він відмінно підходить для недавно зрубаних гілок або скошеної трави. Цей пристрій не зможе переробити сухе листя, траву або гілки.


Такий блок простий в роботі. Його ніж робить обороти в одну сторону і в цей момент перерізає гілки діаметром до 3,5 см. Їм можна переробити і кору, проте її доведеться ламати на шматочки в 4 або 5 см (це ширина ножа). Цей пристрій недороге в обслуговування, ніж достатньо просто знімається і точиться.


Садовий подрібнювач гілок з фрезою


Замість ножа в ньому розташовується шестерня, яка здатна стиснути і переробити сухі гілки, листя і траву. Однак він не підходить для тільки що зрізаної зелені. Має хорошу потужністю і може впорається з гілками діаметром в 4,5 см. Розмір тріски піддається коригування. Якщо в ньому щось застрягне, завдяки зворотному ходу гілку легко можна вийняти.


Для більшої продуктивності потрібно переробляти гілки з листям і без них. Це необхідно, щоб фреза не забивав зеленню. Хоча сухі гілки подрібнюються досить стисло, тонкі стебла можуть не перероблятися до кінця, а шишки і зовсім вийти просто прим'яти.


У таких апаратах присутній контейнер для збору подрібненого хмизу. Однак, його доводиться часто звільняти від трісок, так як фреза забивається стружкою від зелені і може блокувати дії всього агрегату.


Турбінний апарат


Пристрій з більш поліпшеним механізмом фрези.


Молотковий подрібнювач


Чи не пристосований для великого хмизу. Зате чудово справляється з травою і бадиллям. Переробка зелені здійснюється в жорнах, що робить відходи соковитими і придатними для їжі худобі.


Струнний апарат


Так як він подрібнює за допомогою волосіні, то підходить виключно для трави, з гілками не впорається.


Отже, ріжучий основа грає ключову роль при виборі садового подрібнювача.

  • Для трави підходить струнний механізм.
  • Подрібнювач з ножовим блоком призначений для гілочок і бадилля.
  • З більшими і сухими гілками впорається фрезерний і турбінний апарати.


Пам'ятайте, що потрібно буде окремо купити подовжувач, так як він не йде в комплекті з садовим подрібнювачем. Головне, щоб він відповідав потужності даного пристрою.


Що краще, бензиновий або електричний агрегат?


Безперечно, бензиновий апарат буде більш потужним. Він здатний працювати без зупинок і стійкий до малих оборотах. Він не дуже галасливий, а також не залежить від розташування розеток. Хоча доведеться вдихати вихлопні гази. Крім того, для роботи з цим подрібнювачем потрібно навчитися змішувати масло і бензин в правильному співвідношенні, міняти свічки, налаштовувати розмір подрібнення і запобігати застрявання ножового блоку. Такі апарати призначені для великих територій. Їх цінова категорія значно вище, тому такими измельчителями рідко користуються любителі.

У домашніх умовах можна скористатися пристроєм з електродвигуном. Такий апарат дуже простий у своїй роботі і має одну кнопку для запуску і зупинки механізму. Крім того, він створює менше шуму. Потужність даних приладів може бути різною: від 1,6 до 6 кВт. Краще вибирати моделі, в яких можна змінювати обороти. Це допоможе переробляти різну зелень і гілки на ділянці, і в той же час не перевантажувати ножовий блок.


Зручність також буде залежати від ширини і форми отвори для навантаження хмизу. Якщо він занадто вузький потрібно буде переламувати все необхідні гілочки. Хоча в якісних апаратах є спеціальні ножі для попередньої переробки. Ріжучий механізм не дуже швидко тупиться від подрібненої деревини.


Які виробники роблять якісні садові подрібнювачі?

 

 

  • Кращими за якістю і довговічності є - Makita і подібні бренди.
  • Для середніх навантажень підійдуть прилади фірми Al-Ko та Stiga. Вони не призначені для інтенсивної роботи, але також досить міцні.
  • STERWINS, VITALS або Енергомаш підійдуть для нечастого використання.


Дехто каже, що пристрої з фрезою відрізняються великою переробкою. Однак власники такої техніки задоволені її роботою. І незважаючи на все, вам і далі доведеться орудувати сокирою. Адже в подрібнювач кладуть вже підготовлені і тесані гілки. Тільки в такому випадку вони зможуть перемолоти на друзки.