Укр
Каталог
Додайте товари до списку бажань
Додайте товари для порівняння
0
Мій кошик

Вантажозахоплювальні пристрої

Сортування:
спочатку дорожчі спочатку дешевші за популярністю спочатку нові
Відображення:

Що таке грузозахвати? Йдеться про знімних вантажозахоплювальних пристроях різних конструкцій, які використовуються для фіксації вантажу в потрібному положенні, щоб потім підняти його і перенести в певне місце.

 

Найчастіше під визначенням «грузозахвата» мається на увазі механічний агрегат, який навішується на гак вантажопідйомного пристрою (талі, крана, лебідки та ін.). Це помітно скорочує трудомісткість операцій, що проводяться.

 

За принципом дії захоплення вантажозахоплювальні пристрої підрозділяються на:

- магнітні
- затискні (кліщів)
- вакуумні
- лапаті (вилочні)
- клинові
- ексцентрикові
- коромислові
- штирьовий-стропові
- струбцини (гвинтові)

 

Сучасні вантажозахватні вироби складно зарахувати до одного з вище згаданих видів. Найчастіше у продажу представлені комбіновані пристосування з декількома типами фіксації вантажу.

 

Кліщові захвати

Захоплення виконаний у вигляді важеля, в якій вантаж фіксується за допомогою обхвату виступаючих елементів вантажу вільними кінцями важелів.

Фрикційно-затискні пристрої - одна з різновидів кліщових захватів. Вантаж утримується за рахунок сили тертя, яка виникає під час стиснення вантажу або распора його притискними елементами зсередини. Кліщові захвати, як правило, використовують для переміщення і підйому бетонних блоків, труб, сортового прокату.

 

Видельні захвати

Видельні захвати застосовують для компактного розміщення пакетованих вантажів, вантажів на піддонах, а так само переміщення будівельних матеріалів в горизонтальному положенні (наприклад, бетонні кільця, бухти дроту, сходові прольоти і т. д.).

Вироби призначені для підхоплення вантажу, який лежить на піддонах і підкладках і який має спеціальні монтажними петлями, технологічними отворами і порожнинами.

Під час підйому, центр ваги вантажу знаходиться на одній вертикалі з точкою підвісу захоплення на гак вантажопідйомного агрегату. Ця особливість дозволяє запобігти падіння вантажу з лап. Для того щоб вирівнювати центр ваги, застосовуються противаги, демпферні пристрої тощо.

 

Ексцентрикові захоплення

Використовують для захоплення і переміщення в горизонтальному або вертикальному положенні плоских вантажів. Підйомна сила перетворюється за допомогою ексцентрика в затискають зусилля. Вироби, як правило, застосовують для підняття листів металу (стопками або окремо).

 

Струбцина (гвинтові) захоплення

Пристосування для кріплення різних деталей, а також для найбільш щільного з'єднання цих деталей між собою. Переміщення і кантування вантажу - основні функції струбцинах захоплень.

Вантаж фіксують вручну, за допомогою гвинтової передачі. Завдяки цьому створюється контактна навантаження, що не дозволяє вантажу вислизнути за рахунок сили тертя. Гвинтові захоплення використовують для роботи з вантажами, які мають тверду поверхню (сортовий прокат, листи металу).

 

Штирові-стропові захоплення.

Застосовуються виключно в тандемі зі стропами, для дистанційної расстроповкі вантажів. Відмінною характеристикою можна назвати в конструкції рухомого штиря, відтяжка якого дозволяє здійснити віддалену розстроповку. Використовують захоплення при підйомі залізобетонних, сталевих конструкцій, а також технологічного обладнання за допомогою стропування «на зашморг».

 

Коромислові захоплення

Вироби знаходять застосування під час роботи з вантажами, які мають наскрізні отвори, під якими можна зручно розмістити коромисло (навколо горизонтальної або вертикальної осі), що сприймає вага вантажу. Пристрій складається з гнучкого елемента (ланцюгового або канатного стропа) і коромисла. Застосовують коромислові пристосування під час роботи з плитами перекриттів, кабельними барабанами, бобінами, залізобетонними панелями.

 

Клинові захвати

Використовують даний вид пристроїв для переміщення і підйому вантажів, які мають порожнину, яка використовується для контакту з розпірні елементами захоплення. Конструктивно захоплення складається конусообразного клина і розпірних елементів, які рухливі в горизонтальній площині.

Щоб підняти вантаж, необхідно ввести клиновий захоплення в наскрізне або глухе технологічний отвір. В процесі, коли вантаж піднімається, клин розсовує розпірні елементи. Зуби останніх врізаються в стінки отвору.

 

Магнітні захвати

Вироби знаходять своє застосування для роботи з феррімагнітном вантажами. Вони пристосовані для перевантаження частково чавунних і сталевих виробів, що мають будь-яку форму, при цьому вантажопідйомність пристосування безпосередньо залежить від повітряного зазору і форми вантажу.

Робота електромагнітів передбачає наявність харчування, яке часто підводять від бортової мережі крана. Електроенергію підводять за допомогою шлангового кабелю. При великих висотах на крані потрібно встановити кабельні барабани, які в автоматичному режимі підтримують кабель з потрібним натягом. А ось при невеликих висотах має місце петлеобразное закріплення кабелю (при зміні висоти змінюється його провис).

 

Вакуумні захоплення

Принцип дії: в камері, заздалегідь встановленої на поверхні вантажу, створюється вакуум. Атмосферний тиск сприяє виникненню сили тяжіння між захопленням і вантажем.

Для роботи з вакуумним захопленням вантаж повинен мати гладку поверхню і бути виконаним з повітронепроникних матеріалів (полірований мармур, скло та ін.). Виріб зручно для роботи з вантажами, які не мають точок кріплення. Вакуумний захоплення не пошкоджує поверхню вантажу, що піднімається.

Вгору