1. Використовуйте лещата або інші затискачі для фіксації деталі. Це дасть свободу вашим рукам під час свердління і надійно зафіксує деталь на місці.
  2. Використовуйте свердла призначені саме для матеріалу який ви свердлите. Правильний вибір свердла прискорить вашу роботу і гарантує акуратний результат (розроблені спеціальні свердла для дерева, металу, штукатурки, цегли і т. д.)
  3. Перед початком роботи зробіть невелике заглиблення в місці свердління - будь-яку маленьку виїмку. Для цього можна використовувати цвях, або найтонше з ваших свердел.
  4. Перед створенням цього поглиблення (початкового отвору) заклейте це місце хрестообразно малярською стрічкою - цей етап забезпечить захист від можливих тріщин.
  5. Починайте завжди на низькій швидкості - і контролюйте, що б свердело не нахилялося від центральної точки.
  6. Слідкуйте за швидкістю дриля. Низькі і середні обороти підходять для свердління металу та цегли. Більш високі обороти підходять для деревини.
  7. Застосовуючи силу тиску пам'ятайте - що цим ви провокуєте затуплення свердла. Також і двигун піддається непосильному перевантаженню - як наслідок ви почуєте інший звук роботи машини. Ми не рекомендуємо застосовувати сильний тиск при роботі з дрилем.
  8. Кожних 2-3 сантиметри виймайте свердло і струшуйте або здувайте з нього стружку або пил. Інакше залишки матеріалу потраплять в канавки і свердло нагріється від сили тертя. А чим гарячіше свердло - тим швидше воно затупиться.
  9. Частіше робіть «паузи», особливо під час свердління дуже твердих матеріалів. З метою охолодити інструмент ви можете опускати свердло на кілька секунд в холодну воду.
  10. У міру наближення до протилежної сторони - обов'язково сповільніть хід. Тому що швидкий хід або сильний тиск з вашого боку можуть привести до того, що протилежне отвір буде нерівним, з трісками або осколами. А якщо ви не використовуєте фіксатор деталі - то вона може почати крутитися на свердлі.

ОБРАТИ ДРИЛЬ