тепловентилятор или масляный обогреватель?

Недолік тепла від обігріву центральною системою опалення власники житла компенсують за рахунок використання автономних приладів. Однак їх різноманіття диктує сумніви у виборі. Буквально кожного з них цікавить, який обігрівач краще - масляний або тепловентилятор.

 

Відмінності між пристроями


Ключовими параметрами вибору традиційно є вартість і ефективність експлуатації. Зрозуміти ці відмінності допомагає знання принципу дії обох приладів.

 

CELCIA 2000 ВТ

Тепловентилятор CELCIA Потужність 2000 Вт

 

  1. Тепловентилятор - це обладнання, в якому нагрів повітря відбувається за рахунок розігрітій електричної спіралі. Одночасно з тим вбудований вентилятор нагнітає потік повітря, завдяки чому тепло видувається з пристрою.
  2. Масляний радіатор продукує тепло за рахунок нагрівання біметалевих пластин і теплоносія всередині пристрою.

Термия DF-200P3-9

 

Масляний радіатор Термія DF-200P3-9

 

Об'єднуючим фактором є те, що обидва пристрої цілком економічні, мобільні і можуть використовуватися в будь-якому куточку приміщення.

 

Порівняння приладів


Розібратися в тонкощах і вибрати обігрівач для будинку допомагають такі критерії:

 

  • Потужність - обидва пристрої працюють так само характеристики;
  • Швидкість нагріву - за рахунок продувки тепловентилятор швидше наповнює кімнату теплом;
  • Якість віддачі тепла - спіраль не настільки ефективна, як постійно гріється теплоносій. Тут плюс треба ставити масляного обігрівача;
  • Який обігрівач економічніше - масляний або тепловентилятор? Завдяки швидкості нагріву цей пункт виграє тепловентилятор;
  • Відповідність нормам мікроклімату - пріоритет за масляним обігрівачем, так як нагріта спіраль тепловентілятора сушить повітря.

 

Про інші експлуатаційні характеристики слід судити виходячи з власних пріоритетів. Питання ціни, енергоефективності, здатності обігріти велику площу - все це може мати значення. Тому в порівнянні що краще - масляний обігрівач або тепловентилятор бажано покладатися на свої бюджетні можливості, параметри приміщення і вимоги до бажаної температурі в ньому.