У кліматі, де зима триває майже півроку, популярні всі види обігрівачів. До таких типів належать теплові гармати, призначені для швидкого та інтенсивного обігріву приміщень різної площі.

 

При необхідності прогріти гараж знадобиться обладнання з більшою потужністю, ніж у звичайного обігрівача. У цьому випадку на допомогу приходять теплогенеруючі гармати. На відміну від інших видів обігрівачів, які не мають в своїй конструкції обертових елементів, теплова гармата ідеальна для обігріву гаража. Цей тип пристроїв може забезпечити обігрів навіть в умовах повністю неопалюваних приміщень. Устаткування працює від мережі на 220 і 380 Вольт, останні використовуються на виробництві. Нас цікавлять побутові моделі на 220 Вольт.

Як зробити економне опалення в гаражі?


Пристрій являє собою вентилятор, який продуває потужний потік повітря через нагрівальний елемент, вбудований в корпус, за формою схожий з гарматою. Нагріте повітря, що виходить з гармати, циркулює по кімнаті. Пристрій ідеально підходить для приміщень, де відсутнє опалення стаціонарного типу. Безсумнівний плюс користування тепловою гарматою криється в її високому рівні продуктивності, завдяки чому можна рівномірно і досить швидко обігріти приміщення досить великої площі.

 

Розмірковуючи про варіант опалення гаража, перш за все нас хвилює питання, чи не влетить Чи це «в копієчку»? У зв'язку з цим найбільш економічними можна вважати дизельні гармати, це краще опалення гаража з мінімальними витратами. Прилад не споживає великого обсягу електроенергії, та й витрата палива невеликий, але при цьому тепловий ККД досить високий. Економічною буде і газова портативна гармата, яка працює на пропані з балона.

 

Питання, який тепер постає перед нами - як вибрати теплову гармату в гараж. Ринок спокушає різноманіттям, і кожне речення буде хорошим для досягнення певних цілей. Чи не поміщає детальніше ознайомитися з пропонованими видами агрегатів. Маючи цю інформацію, стає зрозуміліше, яку теплову гармату купити в гараж.

Якими бувають теплові гармати?


Теплогенеруючі гармати розрізняються по виду енергоносія і можуть бути:

  • електричні;
  • паливні;
  • газові.


Електричні


Електричні теплові гармати оснащені спіраллю або трубчастим електронагрівачем з довгим терміном служби. Прилад живиться повністю від електромережі. Електричний тепловентилятор і термостат підтримують температуру в заданому режимі і запобігають перегріву. У приміщеннях площею до 100 кв.м. застосовуються однофазні моделі. Найчастіше відгуки про електричні теплові гармати для обігріву гаража тільки позитивні, але їх використання не назвеш економічним.

 

Паливні


Працюють на паливі і електриці. Паливом може бути газ, бензин, або дизель або відпрацьоване машинне масло. Горіння палива створює тепло. Для первинного підпалу і обертання вентилятора необхідно електрику.

 

Дизельні моделі підрозділяються на гармати:

  1. прямого нагріву;
  2. непрямого (непрямого) нагрівання.


Пристрої з прямим нагрівом гарні своїм високим ККД (до 95%), при цьому видувається нагріте повітря несе з собою і продукти згоряння. Використання нагрівачів прямоточного типу допускається в активно вентильованих приміщеннях або на відкритому повітрі. Ризик пошкодження від перегріву відсутня, оскільки дизельні обігрівачі автоматично відключаються, якщо температура перевищить розрахункову.

 

Безпечної дизельної теплової гарматою для гаража, так само як і житлових приміщень, стане теплогенератор непрямого нагріву. ККД такого пристрою нижче, ніж у гармат прямого нагріву, але їхня перевага в тому, що камера згоряння в цьому випадку ізольована він нагнітається. Повітряний потік проходить через систему нагрітих горінням палива труб, не стикаючись з пальником. Чадний газ і кіптява виводяться через гнучку трубу на вулицю. При цьому, хоча вихлопи виводяться назовні, при роботі пристрою випалюється кисень в приміщенні важливо мати вентиляцію.

 

Газові


Випускається два види газових гармат:

  • стаціонарні;
  • автономні.


Перший варіант використовує природний газ з магістралей і затребуваний для промислових приміщень.

У нашому випадку підійде автономна теплопушки. Портативний прилад підключається до газу з балонів, а газовий пальник прогріває нагнітається вентилятором повітря. Тим самим електроенергія використовується по мінімуму, і цей варіант затребуваний як дешовое альтернативне опалення гаража.

 

Якої потужності теплову гармату вибрати в гараж?


Приблизну потужність, достатню для конкретної площі обігріву тепловою гарматою, можна вирахувати за спрощеною формулою 1000 Вт обігрівача на кожні 10 кв. метрів. Розрахунок актуальний для приміщень з висотою стелі не більше 3 метрів. Для обігріву гаража потрібен прилад потужністю до 2500 Вт. Невеликого гаража буде досить моделі до 1500 Вт.