Заміський будинок прекрасний для відпочинку в літній час, коли можна насолоджуватися променями сонця і купанням в басейні. Але якщо ви використовуєте будинок не тільки для тимчасового проживання, а буваєте там і взимку? Опалення стаціонарного типу - завдання не з легких, обігрів ж спліт-системою - варіант витратний. Доводиться піклуватися про альтернативне опалення для приватного будинку. Серед поширених і економічних технологій рекомендовано використання теплових гармат. Пристрій не тільки прогріє кімнати, але і просушити підвал і льохи, позбавить стіни від цвілі.

Теплова гармата для обігріву будинку взимку

 

В основі роботи приладу, виконаного у формі гармати - взаємодія потужного вентилятора й нагрівального елементу, на який нагнітається потік повітря, після чого він нагрівається, циркулюючи по кімнаті.

 

Безсумнівна перевага теплової гармати в її високому рівні продуктивності - приміщення досить великої площі обігріваються рівномірно і швидко. При цьому в зимовий час обігрів житлового будинку можна виробляти з мінімальними витратами електроенергії. Йтиметься про те, як економно опалити заміський будинок, вибравши одне з подібних пристроїв.

 

Широкий асортимент таких приладів можна розділити на кілька типів, найбільш поширених в якості обігрівачів для котеджів і приватних будинків: газові, дизельні та електричні теплові гармати.

 

Газова теплова гармата в приватний будинок

 

Газ дозволяє опалювати будинок швидко і економічно. Основні функціональні елементи цього типу - потужний вентилятор і теплообмінник, розміщені в металевому корпусі. Вентилятор служить для утворення повітряних потоків, а газ спалюється в теплообміннику. Розпал нагрівача - автоматичний або п'єзоелектричний. Вступник з балона в камеру згоряння газ запалюється. В результаті нагрівається теплообмінник, в свою чергу, передаючи тепло минаючому потоку повітря.

 

Ринок пропонує газові гармати з двома типами обігрівачів:

  1. Компактні моделі, які можуть переміщатися на коліщатках. Потужність їх коливається від 10 до 100 кВт.
  2. Стаціонарні газові гармати більш габаритних розмірів, їх раціонально використовувати в великих приміщеннях. Найчастіше підвішуються під стелею. Показник потужності - до 580 кВт.

 

Дизельна теплова гармата для заміського будинку

 

Подібно до того, як працює система харчування дизельного ДВС, за допомогою насоса або компресора паливо подається з паливного бака в камеру згоряння і запускається процес горіння. Гаряче повітря від теплової гармати прогріває повітря в будинку. Агрегат, що працює на дизелі, вимагає хорошої вентиляції приміщення.

 

У житлових приміщеннях допускається використання тільки теплових гармат т.зв. непрямого нагріву. Їх відрізняє закрита камера згоряння і відведення кіптяви і чадного газу на вулицю.

 

Електрична теплова гармата для будинку

 

Пристрій включає в себе вентилятор і нагрівальний елемент - спіраль або ТЕН, розміщені в корпусі з міцного металу. Очевидно, що пристрій працює тільки від мережі. Потужний вентилятор нагнітає повітряний потік на нагрівальний елемент. Прилади затребувані завдяки двом своїм перевагам: в порівнянні з дизельними і газовими, така гармата не спалює кисень, крім того, повністю виключено виділення неприємних запахів.

 

На що звертають увагу, вибираючи теплову гармату?


Потужність. Основна характеристика. Приблизну потужність, достатню для конкретної площі обігріву тепловою гарматою, можна вирахувати за спрощеною формулою 1000 Вт обігрівача на кожні 10 кв. метрів. Розрахунок актуальний для приміщень з висотою стелі не більше 3 метрів. Для обігріву вітальні потрібен прилад потужністю до 2500 Вт. Невеликим кімнатах буде досить моделей до 1500 Вт.

 

Регулювання нагріву. Інтенсивність вибирається поворотом потенціометрів. Електричні моделі зазвичай дозволяють вибрати режими: повна потужність, часткова і без нагрівання.

 

Час роботи. Кожна модель розрахована на певний цикл роботи і відпочинку, що вказується виробником. Найтриваліший період безперервної роботи теплопушки - близько 22 годин, після чого знадобиться 2-х годинна пауза.

 

Напрямок видування. Сопла гармат можуть розташовуватися на рухомому підставі, або фіксуватися. Рухливі гармати дають можливість максимально комфортно відрегулювати нахил приладу.


Площа обігріву теплової гармати

 

Мінімальну необхідну потужність розраховують за формулою:   P = V × T × K


• V - об'єм вашого приміщення в кв. метрах (площа, помножена на висоту);
• T - різниця в градусах між зовнішньою і внутрішньою температурами повітря;
• K - коефіцієнт теплопровідності.

 

Величина коефіцієнта теплопровідності встановлюється виходячи з типу ізоляції приміщення:

  • 2-2,9 - для будівель з одинарної цегляною кладкою і спрощеною конструкцією вікон і легким дахом;
  • 1-1,9 - для будинків з подвійною цегляною кладкою і середньої теплоізоляцією;
  • 0,6-0,9 - для будівель з високою теплоізоляцією, утепленими склопакетами вікнами і хорошою покрівлею.

 

При виборі приладу слід керуватися погодними умовами регіону. При м'якому кліматі можна рекомендувати газові або електричні пристрої, але в кліматичних зонах з суворою зимою варто віддати перевагу дизельну гармату прямого нагріву.