Більшість фермерів, дачників і інших людей, які мають свої присадибні ділянки дуже виручають в роботі мотоблоки і міні-комбайни. Ці компактні представники досить широкого класу агротехніки можуть істотно полегшити і прискорити виконання більшості основних і найбільш складних земельних робіт.


Потреби і відповідно критерії при виборі мотоблоків у садівників різні. Вони залежать від масштабів господарства і планів розвитку. Багато хто прагне купувати сучасну техніку, можливості якої можна буде з часом розширювати і доповнювати. Слід сказати, що і виробники тримають на чолі кута потреби ринку і випускають базові моделі в стандартній комплектації, до яких згодом можна докуповувати різні типи навісного обладнання.


У більшості випадків при покупці мотоблоків мається на увазі їх використання і для перевезення вантажів, що дійсно дуже зручно. При обробці великих ділянок виникає потреба у вивезенні або перевезеннях грунту, добрив, зібраних овочів і рослин. Для цього слід докуповувати спеціальні вози або причепи для мотоблоків. Після оснащення агротехніки таким додатковим обладнанням вона стає ще більш багатофункціональної і з'являється можливість: привозити корми, будівельні матеріали, вивозити сміття як по ділянці, так і на більш тривалі дистанції.


Причіп для мотоблока

 

Переваги створення причепа для мотоблока своїми руками

 

У магазинах є деяка кількість моделей, але підібрати ідеально підходить за параметрами саме вашому мотоблока і під необхідні операції складно. Конструктивно цей елемент зовсім не складний і при наявності мінімальних столярних навичок і умінь можна зробити причіп для мотоблока своїми руками. Звичайно, буде необхідний в наявності певний набір інструментів.

 

При вивченні причепів, які представлені в магазинах техніки можна виділити наступні недоліки:

  • Часто вироби виконані неякісно;
  • Ціна іноді буває завищена;
  • Складно підібрати потрібні параметри.

 

Найбільш важливий критерій при виборі - це мета, з якою надалі буде використовуватися причіп. Наприклад, що планується перевозити, яку вагу буде у вантажу і яка дальність перевезень планується. Розуміючи ці моменти можна приступати до створення причепа своїми руками. Всю роботу варто розділити на етапи:

· Розробка проекту та ескізного плану вироби;

· Складання кошторису або списку всіх необхідних деталей і механізмів;

· Прорахунок вартості і закупівля всього, що знадобиться для роботи;

· Виконання робіт по монтажу пристрою причепа.


Креслення деталей


Всі конструктори знають, що чим детальніше і ретельніше промальовані деталі на кресленні, а значить, продумані всі нюанси, тим легше і швидше проходить збирання. Конструкцію слід промальовувати кілька разів на різних осях і з різних кутів огляду. Для точності слід позначити номери всіх деталей для подальшого відображення їх у кошторисі. Якщо в проекті є складні збірні вузли або деталі нестандартної форми, розміру, то слід зробити для них окремий креслення. Основну увагу слід приділити вузла кріплення причепа до мотоблока, оскільки він повинен витримувати значні навантаження. Також при детальному проектуванні легко буде оцінити складність, обсяг і тривалість виконання робіт. Якщо виникнуть складнощі при самостійному проектуванні, то варто звернутися до професійних механікам, які зможуть в цьому допомогти.


При самостійному створенні мотоблока зазвичай виділяють такі конструктивні вузли і деталі:

  • Місткий кузов (з системою перекидання або без неї);
  • Стійкі колеса;
  • Рама;
  • Водійське сидіння.

 

Також обов'язково варто передбачити такі нюанси:

  • Напрямки рухів в поворотних механізмах і його різновиди: підшипники, осі і втулки або шарнірні з'єднання;
  • Наявність стоянкових підставок;
  • Тип з'єднання основних вузлів: болти, скручування, зварювання, клепання;
  • Наявність можливості механічного перекидання вантажу.

 

При складанні прорахунку і плану покупок слід врахувати ті матеріали або підручні засоби, які можна використовувати в конструкції причепа. Створюючи причіп для культиватора своїми руками для рами цілком можна використовувати труби з будь-якою формою перетину, які часто в достатку є у більшості городників і дачників.


При створенні креслень зверніть увагу на габарити візка. Це важливий параметр від нього залежить вантажопідйомність і зручність використання візки. Зазвичай габарити візків відповідають таким параметрам: довжина приблизно 1,5 метра, ширина 1 метр (або трохи ширше), а висота до 30 см. Орієнтовна вантажопідйомність такого причепа буде 2,5 ц.

 

Матеріали для створення причепа своїми руками


Матеріалом для ємності кузова найчастіше вибирають метал або дерев'яні дошки. При виборі на користь дерев'яній ємності, потрібно для додання міцності верхніх краях посилити їх металевими швелерами, а також встановити металеві куточки в кутових з'єднаннях.

 

Дуже уважно потрібно поставитися до конструкції рами і процесу зварювання її деталей, оскільки велика частина ударів від вибоїстих доріг припадає саме на неї. Можна додатково передбачити ресори для зменшення ударного навантаження. Щодо матеріалу для виготовлення каркаса і рами: можна застосувати, як раніше було сказано труби, або швелер. Механізм кріплення до мотоблока не дуже складний, оскільки в культиватор або мотоблок є рідний кронштейн, то слід тільки виконати консоль, яка за формою нагадуватиме звичайне причіпний пристрій будь-якого іншого навісного обладнання, наприклад, окучувач. Дуже важливо передбачити відступ на рамі для надійної фіксації крісла водія. При розробці є можливість спроектувати поворотне крісло.

Схема причіпа для мотоблока своїми руками

Підготовка деталей і збірка причепа


Цей етап найбільш трудомісткий і витратний. Всі підсобні деталі і підручні засоби, які ви знайшли в своєму господарстві і вирішили застосувати, потрібно очистити від іржі та інших забруднень. Далі, слід виконати їх обрізку і ретельну підгонку, якщо це необхідно. Наступних етап - це послідовне з'єднання всіх деталей причепа. Процес завершується після фінальної фарбування всього причепа.

 

Полегшити роботи по збірці причепа можна якщо у вас є колісна база від якогось старого пересувного засобу. Якщо немає, то на основну трубу закріплюємо за допомогою зварювання додаткову трубу, яка і буде служити віссю. З боку кріплення необхідно встановити сцеп для приєднання до самого мотоблока. Потім потрібно насадити або приварити маточини. Колеса кріпляться гайками або болтами. Далі, дуже бажано прикріпити упор для стоянки. Останнім етапом є установка кузова, сидіння і крил.

 

Експлуатація причепа, створеного своїми руками


Коли віз буде готова, завантажувати її слід дуже рівномірно. Вантаж повинен трохи переважувати в задній частині причепа, щоб послаблялася навантаження на місце кріплення мотоблока до самого культиватора. Такий нехитрий прийом здатний значно подовжити термін служби кріплення. Якщо планується експлуатувати віз по шосе, то найкраще використовувати невеликі колеса від малогабаритного легкового автомобіля.

 

Як бачимо виготовити причіп для культиватора своїми руками нескладно, потрібно лише мати достатню кількість інструментів, час і певні навички. Але якщо ви хочете придбати готовий причіп для мотоблока або культиватора, то розгляньте моделі, які представлені на сайті онлайн магазину InGreen. Там представлений широкий вибір моделей в різних цінових категоріях, за доступними цінами. Можлива покупка з доставкою по містах України.

 

Перейти в каталог причепів для мотоблоків