У сучасних умовах життя при нинішній якості мережевого електроживлення вже всі переконалися в корисності та необхідності портативних генераторів напруги. Ці міні електростанції будуть корисні тим, хто регулярно стикається з проблемами, пов'язаними з непостійністю напруги. Недостатні показники, перепади, скачки, сплески, більші, ніж потрібно значення, призводять до поломки техніки, виходу з ладу дорогих високочутливих приладів. Не варто розраховувати на те, що незабаром ситуація покращиться або стабілізується, і держава подбає про нормальній якості електромереж. Це глобальна проблема практично всіх пострадянських держав і полягає вона в морально застарілих лініях електропередач, які необхідно оновлювати.

 

Ефективне рішення, яке допомагає справлятися з тимчасовою відсутністю електроживлення або з його перебоями, є паливна міні електростанція. Це автономний прилад з двигуном внутрішнього згоряння, який перетворює енергію, що виділяється при згорянні палива, в електричну. Залежно від типу палива можуть бути газові, дизельні, бензинові генератори. Саме паливо і необхідно для функціонування цього пристрою. Воно заливається в спеціальну ємність, як в бак автомобіля, і потім за допомогою іскри, запалюється.

 

Як визначити параметри генератора, який вам потрібен?

 

Найбільш важливими є наступні характеристики:

  • вартість;
  • допустимий рівень шуму;
  • довговічність;
  • потужність;
  • мобільність.
  •  

Дуже важливим моментом є подальше призначення приладу: покупка здійснюється для забезпечення електрики в разі аварії або для постійного електропостачання, наприклад, приватного будинку. Наступним важливим параметром є потужність. Щоб її вирахувати потрібно скласти потужності всіх приладів, які будуть / можуть працювати одночасно при запуску генератора. До отриманого числа слід додати ще 30% оскільки генератор не повинен працювати на максимальних обертах - це сильно виснажує його ресурс. Діапазон потужностей у бензинових приладів від 0,6 до 7 кВт. В інтернет-магазині InGreen є генератори з різною потужністю європейських і якісних китайських виробників. Для невеликого будиночка-дачі може бути досить і одного кВт, а якщо працює така техніка як електронасос в свердловині, холодильник, телевізор, освітлення і невеликий казан для підігріву води та опалення, то може знадобитися генератор на 3-5 кВт.

 

Більшість покупців вибирають генератор дизельний або бензиновий. Слід згадати, що за потужністю бензинові та дизельні генератори також відрізняються. У бензинових межа потужності нижче, що і є причиною їх переважного застосування в приватних будинках. Дизельні генератори краще підходять для реалізації надпотужних систем оскільки їх діапазон потужностей набагато ширше. Якщо потужність, яка вам необхідна може забезпечуватися як бензиновим, так і дизельним пристроєм, то слід визначити інтенсивність і режим роботи генератора. Для штатного джерела живлення, який буде працювати безперервно, краще підійде дизельний генератор, а для компенсації збоїв основної лінії при аварійних відключеннях, потрібен бензиновий генератор.

 

Ще один важливий момент - це визначення числа фаз. У житлових приміщеннях в основному застосовуються однофазні прилади, з напругою живлення 220 В. Отже, потрібно застосовувати однофазні генератори, які представлені і бензиновими, і дизельними моделями. У промислових будівлях частіше заводиться трифазну напругу 380 В. Визначаючись між бензиновими і дизельними моделями генераторів, необхідно враховувати перераховані вище нюанси і гідності / недоліки кожного типу.

Бензинові генератори

 

Бензинові генератори працюють тихіше ніж дизельні і прості в експлуатації.

 

Бензинові моделі генераторів


Серед приладів, які застосовуються в побуті найчастіше зустрічаються саме бензинові генератори. При порівнянні двох моделей з однаковими характеристиками, бензинова буде коштувати дешевше, що є значною перевагою. Також для покупців важливі такі характеристики як вага і габарити генераторів. Бензинові генератори, особливо інверторного типу, дуже компактні і не займають багато місця. До того ж вони відносно не важкі. Його можна встановлювати навіть в приміщенні, оскільки генератор працює тихіше, ніж дизельний і для нього не потрібна спеціальна звукоізоляція.

Бензиновий генератор FORTE FG2500

Такі типи бензинових електростанцій чудово справляються із забезпеченням невеликого котеджного будинку. Також бензинові генератори використовують в якості резерву, на випадок якщо станеться аварійне відключення електроенергії. У другому випадку слід передбачити систему автоматичного запуску, щоб генератор включався сам, при зникненні світла.

 

Як правило, бензинові генератори оснащуються чотиритактним надійним двигуном. В якості палива можна використовувати бензин марок А95 або А92. У паспорті кожної моделі обов'язково вказується тип використовуваного палива. Вартість палива на сьогоднішній день істотно погіршує ситуацію з економічним обґрунтуванням доцільності застосування бензинового генератора, оскільки собівартість енергії буде вище, ніж при виробленні її дизельним приладом.

Бензиновий генератор Konner & Sohnen KS 12000E ATS LCD

 

Бензинові генератори представляють собою відкриту конструкцію, двигун кріпиться на раму, а система охолодження є повітряної. Це можна вважати одним з недоліків, оскільки немає автономної системи охолодження і генератор не може працювати без перерви тривалий час. Обов'язковою умовою нормального функціонування є технологічні паузи на час до 2 годин. Робота без перерви, за паспортом, можлива тільки 5-8 годин, в залежності від моделі. Хоча така відкрита рама дає переваги, наприклад, легкість в роботі, запуск при негативних температурах.

 

Дизельні генератори мають низьку витрату палива, але галасливі і проблемно заводяться взимку.

 

Дизельні моделі генераторів


Ці генератори краще справляються з високими навантаженнями. Для роботи на низьких потужностях виробляють пристрої з повітряним типом охолодження, а для функціонування і заживлення великої кількості потужної техніки є моделі стаціонарного типу з водяним охолодженням. При роботі генератора рівень шуму досить високий, тому потужні пристрої захищають спеціальним шумопоглинальним кожухом, який також зменшує вібрацію.

Дизельний генератор ODWERK DG5500E

 

При однакових габаритах бензиновий генератор буде менш потужним, ніж дизельний - більш ефективне використання площі теж відноситься до переваг дизельних пристроїв. Але основна перевага - це економічність використання. Справа в тому, що витрата палива у дизельних генераторів на 25-30% нижче, ніж у подібних моделей бензинових двигунів. Цим пояснюється низька собівартість одержуваної електроенергії.

 

Ця модель вважається універсальною в застосуванні. Дизельні генератори прекрасно справляються з цілодобовою тривалою роботою без зупинки. Вони розраховані саме на таке навантаження, потрібно тільки додавати паливо в спеціальний бак, можна безпосередньо під час роботи. Але також дизельні агрегати відмінно справляються і з роллю аварійних джерел живлення. Їх моторесурс незрівнянно більше ніж у бензинових генераторів, отже, напрацювання на відмову потребують більшої кількості годин. Загальний ресурс у дизельних генераторів значно більше.

Дизельний генератор Konner & Sohnen KS 8100HDE

Дизельні портативні генератори мають ряд інших суттєвих переваг:

  • безпечніші;
  • обслуговування та підтримку працездатності обходиться дешевше;
  • температура горіння робочої суміші менше;
  • довговічні.

 

Недоліком можна вважати лише високу вартість цього генератора. Якщо порівнювати генератори з однаковими параметрами, то дизельні моделі коштують на порядок дорожче.

 

До недоліків одного і другого типу відноситься необхідність організації примусової вентиляції приміщення, в якому буде працювати пристрій. Освіта вихлопних газів - незмінна частина алгоритму роботи генераторів. Але при використанні дизеля виробляються більш токсичні речовини, тому до провітрювання і вентиляції слід поставитися серйозно.