На зміну звичайним кіс приходить механічний інструмент, здатний зробити ту ж роботу, але набагато швидше і з меншою витратою сил. Одним з видів такого обладнання є мотокоса.

 

Мотокоси

 

Мотокоса - це відмінний садовий інструмент, який працює за допомогою двигуна і приєднаних до нього ріжучих елементів. На відміну від електрокоси, яка залежить від підключення до мережі, мотокоса може працювати автономно. Вона більш зручна в зверненні, оскільки у неї немає електричного дроту, який може плутатися під ногами і заважати плавному пересуванню.

 

Можливості мотокоси.


За допомогою мотокоси можна не тільки скошувати траву, а й підрізати зарості з невеликих чагарників, заготовлювати сіно, доглядати за газоном і позбавлятися від бур'янів.

 

Побутова чи професійна?

 

Перед тим, як купувати мотокосу, потрібно визначитися, для яких цілей вона необхідна, і як часто вона буде використовуватися. Одна справа час від часу доглядати за газоном біля будинку, і зовсім інше, - використовувати мотокосу в сільському господарстві, працюючи їй кожен день тривалий час. З огляду на різні потреби, випускаються як побутові, так і професійні види мотокос.


Мотокоса Fieldmann FZS3002-B

 

На що звернути увагу при виборі?


При виборі мотокоси, варто звернути увагу на такі особливості:

 

Частота обертів ріжучої головки.

 

Частота обертів різального механізму може досягати від 6 000 - 12 500 об / хв. Чим вище швидкість обертів мотокоси, тим швидше вона зможе виконувати своє завдання. Але оскільки доводиться зрізати рослинність різного складу і щільності, необхідно підбирати відповідні обороти. Тому на деяких моделях мотокос обертів можна регулювати.

 

Мотокоса AL-KO BC 4535 II-S PREMIUM

 

Ріжуча система.

 

Ріжуча система мотокоси зазвичай являє собою насадку у вигляді спеціальної фрези. Такі фрези виготовляються найчастіше з металу, а деякі доповнюються побідитовими напайками, які не потребують заточування більш тривалий час, ніж інші. Крім того, деякі моделі мотокос використовують не фрези, виготовлені з металу, а волосіні різного діаметру. Є й такі моделі, на які можна встановити обидва види насадок, причому до механізму можуть кріпитися ножі різного діаметру і конфігурації. Це дозволяє легко змінювати насадки при роботі, в залежності від того, що доводиться скошувати - траву, або чагарник.

 

Ножі для мотокоси

 

Ширина скошування.

 

Варто звернути увагу і на ширину скошування, адже чим вона більша, тим швидше виконується робота. Вона може складати від 42 - 51 см, за допомогою волосіні, і від 20 - 25,5 см, за допомогою ножів.

 

Двигун.

 

Мотокоси забезпечуються різними по потужності двигунами. Потужність варіюється від 0,67 - 4 кВт. Чим двигун могутніше, тим легше працює інструмент, а робота здійснюється швидше. Саме обладнання при цьому нагрівається менше. За рахунок більшої потужності ніж мотокоси може зрізати не тільки траву, а й рослини з більш грубими стеблами.

 

Мотокоса GRUNHELM GR-53 POWER LINE

 

На сучасні мотокоси встановлюються 2 - 4-тактний двигун. Двигун 4-тактний, на відміну від 2-тактного, може прослужити довше. Крім того, він має більш низький рівень шуму, а по викиду шкідливих речовин, він більш екологічний.

 

В основному всі моделі двигунів мотокос працюють на бензині, однак витрата палива у них може бути різним. Деякі двигуни, крім достатньої потужності і продуктивності, забезпечені ефективною системою охолодження, яка продовжує термін їх служби.

 

Вага.

 

Вага мотокоси може становити від 4,3 - 11 кг і залежить від ряду факторів: потужності двигуна, його габаритів, а також матеріалів, з яких виготовлені його різні частини. Варто пам'ятати: чим більше вага обладнання, тим важче їм працювати протягом тривалого часу.

 

Обсяг паливного бака.

 

Обсяг бака для палива мотокоси може досягати від 0,25 - 1,3 літра. Чим більше місткість бака, тим довше інструментом можна працювати без дозаправки.

 

Зручність роботи.

 

Інструмент повинен бути не тільки досить потужним, але і зручним в роботі, особливо якщо він має солідну вагу. Для цього виробники постачають різні моделі мотокос зручними ручками і плечовими ременями. Ручки, у вигляді велосипедного керма, поширені найчастіше, тому що вони найбільш зручні. Також, деякі види рукояток не тільки прогумовані, але і можуть регулюватися індивідуально під кожного користувача.

 

Мотокоса Sadko GTR 2800 NEW

 

До зручності обладнання можна також віднести легку систему ручного запуску. Непогано, якщо штангу мотокоси можна розбирати, оскільки тоді її легше транспортувати і зручніше зберігати. Якщо в комплект інструмента входять спеціальні ремені, то вони знизять навантаження на хребет і зроблять роботу більш комфортною. Дуже зручно, якщо вони можуть регулюватися під індивідуальні розміри зросту і статури. У будь-якому випадку, перед покупкою, практичніше за все взяти інструмент в руки і спробувати, наскільки він буде зручний в роботі. Зверніть також увагу на те, чи немає при роботі обладнання сильної вібрації.

 

Безпека роботи.

 

Оскільки в механізмах мотокоси використовуються ріжучі елементи, важливо, щоб вони були безпечно захищені. Добре, якщо інструмент має безпечний, плавний запуск двигуна. Штанга мотокоси повинна бути досить довгою, щоб ріжучі елементи обладнання перебували на достатній відстані від ніг.

 

Комплектація.

 

У комплект обладнання можуть входити такі корисні елементи як фрези, шолом, жилетка, котушка з волосінню, навушники, плечовий ремінь, масло і т. П. З іншого боку, додаткова комплектація не замінює головного інструменту. Тому не варто головним чином звертати увагу на другорядні деталі, хоча приємно, якщо вони передбачені виробником.

 

Розглянувши основні моменти, які варто враховувати при виборі мотокоси, важливо відзначити, що не варто переплачувати за зайву потужність, якщо інструмент купується для домашніх потреб. З іншого боку, якщо цей вид устаткування необхідний для повсякденної роботи в сільському господарстві, або обрізку бур'янів на великих ділянках землі, тоді краще зупинитися на придбанні професійного інструменту.

 

Користуючись мотокосою, пам'ятайте: вона має ріжучі елементи і досить сильно шумить, тому під час роботи важливо використовувати засоби особистого захисту (навушники, окуляри, рукавички).

Мотокоса RYOBI RBC52SB HG

 

У магазині in-green, завдяки можливості порівняння характеристик відразу декількох моделей, нескладно підібрати підходящу мотокосу. Крім того, при необхідності, можна скористатися консультацією онлайн менеджера і задати питання.