Для того, щоб обробляти землю на дачі або присадибній ділянці, використовуються різні інструменти: лопати, цапки, граблі і т. П. Найчастіше, навіть маючи набір такого інвентарю, витрачається багато сил. На виручку приходить сучасна техніка, здатна полегшити працю, і заощадити час. Одним з таких чудових технічних засобів є мотоблок. Цей вид техніки забезпечений двигуном і пристосуваннями для виконання різних завдань.

 

Мотоблок WEIMA WM1100BE-6

 

Мотоблоки

Призначення мотоблоків.

 

Мотоблок багатофункціональний завдяки набору навісного, які використовуються в комплекті з ним. З його допомогою можна виконувати різнопланову роботу: сіяти і збирати врожай, скошувати сіно, видаляти бур'яни, орати і рихлити землю, поливати, а також перевозити різні вантажі, підмітати, прибирати сніг і т.п.

 

На що варто звернути увагу при виборі?

 

Перед придбанням мотоблока, варто визначити, який обсяг і види робіт він повинен буде виконувати. Варто врахувати, що одні моделі мотоблоків призначені для обробки невеликих ділянок, а інші здатні обробляти набагато більшу площу. В основному мотоблоки відрізняються наступними характеристиками:

 

Кількість передач.

У різних моделей мотоблоків різну кількість передач (від 2-8), за допомогою яких можна регулювати швидкість руху, причому направляти мотоблок можна як вперед, так і назад. Вибір відповідної швидкості допомагає вибрати потрібний темп обробки.

 

Двигун.

Двигун мотоблока може бути дизельним, а також працювати від бензину. Його потужність може варіюватися від 5-12 к.с. (кінських сил). Чим могутніше мотоблок, тим швидше він справляється зі своїм завданням. Кількість оборотів двигуна може досягати від 1800-3600 об / хв. (обертів за хвилину). Щоб підібрати потрібну потужність, враховуйте склад грунту ділянки (глина, чорнозем, пісок). З іншого боку потрібно розуміти, що чим потужніший двигун, тим мотоблок важче (середня вага становить від 80-240 кг).

Запуск двигуна може здійснюватися як ручним способом, так і від електростартера. Завдяки електростартер двигун мотоблока заводиться набагато швидше і легше, незалежно від погодних умов.

Двигуни також розрізняються об'ємом бака (для палива він складає в середньому від 3,5 - 8 літрів; а для масла, - від 1,65-8 літрів). З баком більшого об'єму можна працювати довше, не перериваючись на дозаправку.

Деякі моделі двигунів забезпечені додатковим захистом від попадання пилу і бруду, що продовжує термін служби обладнання.

 

Мотоблок КЕНТАВР МБ 2060Д-3

Мотоблок КЕНТАВР МБ 2060Д-3

 

Ширина і глибина культивації.

Ширина культивації у різних моделей мотоблоків коливається від 200-1400 мм, а глибина, - від 80-300 мм. З огляду на, які види робіт будуть відбуватися на нашій ділянці, а також яка площа поверхні буде оброблятися, можна підібрати відповідну ширину і глибину культивації. Чим більше буде ширина обробки, тим швидше мотоблок впорається з поставленим перед ним завданням. Показник глибини культивації важливо враховувати в залежності від того, наскільки глибоко потрібно зорати землю, а також від культури, яка буде висаджуватися.

 

Спосіб охолодження.

Двигун мотоблока охолоджується двома основними способами. Перший з них - це повітряне охолодження, другий, - водяне. Обидва типи охолодження досить ефективні.

 

Мотоблок КЕНТАВР МБ 1080Д комплект

 

Мотоблок КЕНТАВР МБ 1080Д комплект

Зручність.

Мотоблок повинен бути не тільки потужним і маневреним, але і зручним у використанні. Деякі моделі забезпечуються вбудованою галогеновой фарою, що дозволяє працювати, якщо це необхідно, в темний час доби. Зверніть також увагу на зручність сидіння, важелів і керма управління мотоблоком (деякі моделі керма мають можливість повороту на 180 градусів). Перед покупкою найкраще самому "сісти за кермо" і спробувати зручність керування різними механізмами мотоблока.Обратіте також увагу на колеса, якими забезпечений мотоблок. Чим більше їх діаметр, тим легше працювати на важкопрохідних ділянках.

 

Комплектація.

У додаткову комплектацію мотоблока можуть входити фрези, колеса, електростартер, плуг і інші навісні механізми. Якщо будь-яка потрібне обладнання не увійшло в комплект, його необхідно придбати окремо. Однак перед покупкою самого мотоблока, необхідно переконатися, що до нього можуть кріпитися потрібні для роботи насадки. Це важливо зробити заздалегідь, оскільки є моделі мотоблоків, які мають більш вузьке призначення і не підтримують роботу з деякими видами насадок.

 

Мотоблок KIPOR KDT910C

 

Мотоблок KIPOR KDT910C

 

На що ще можна звернути увагу?

 

При покупці зверніть увагу на якість збірки, а також, чи немає сильної вібрації в роботі обладнання. Міцність конструкції мотоблока надає сталева рама, яка не деформується навіть при великих навантаженнях. Відмінний захист при пересуванні обладнання надає спеціальний бампер.

У магазині in-green доступна можливість порівнювати характеристики відразу декількох моделей, завдяки чому вибрати відповідний мотоблок набагато легше. Крім того, якщо це необхідно, можна скористатися консультацією онлайн менеджера.