Електролобзики, на відміну від ручного інструменту, значно прискорюють роботу, роблять її більш якісною, а також дозволяють працювати з різними матеріалами. Для тих, хто займається столярним справою, або іншими видами робіт, цей електроінструмент вважається незамінним. Сучасні електричні лобзики можуть працювати з деревом, металом, пластиком, ДВП, ДСП, МДФ, ламінатом, керамічною плиткою, зі склом, деякими видами каменю, паркетом, а також рядом інших матеріалів. За допомогою цього інструменту можна робити прямі, криволінійні, а також врізні пропили.

 

Лобзики

 

Як будь-який інший електроінструмент, електролобзики можуть бути як побутові, так і професійні, для роботи в майстерні. Основна відмінність цих моделей в потужності їх двигунів, а також в наборі різноманітних функцій.

 

На що варто звернути увагу при виборі електролобзика?


Потужність.

 

Незалежно від того, виберіть Ви побутової, або професійний електролобзик, зверніть увагу на його потужність.

 

• Побутові.

Як правило, побутові електролобзики менш потужні. Діапазон їх потужності варіюється між показниками 350-500 Вт. Вони можуть розпиляти деревину товщиною від 40-70 мм, а метал, - від 4-8 мм.

 

• Професійні.

Професійні електролобзики працюють з товщиною дерева до 100 мм, а металу, - до 20 мм. Цей вид професійного інструменту не боїться тривалих навантажень і часто забезпечений подвійною ізоляцією, або спеціальною системою охолодження двигуна.

 

З огляду на потужність інструменту, розміри і властивості заготовок, а також кількість часу, який буде витрачатися на обробку матеріалів, можна побачити, який інструмент краще підійде, - побутової або професійний.

 

Джерело живлення.

 

Лобзик Metabo STEB 140 Plus

 

  • Робота від мережі.

Джерелом живлення більшості моделей електролобзиків є електрику. Щоб робота від мережі була комфортною, зверніть увагу на довжину проводу. Краще мати провід достатньої довжини, ніж використовувати додатковий подовжувач, тому що це створює труднощі в роботі. На деяких сучасних моделях передбачені знімні шнури.

 

Лобзик Hitachi CJ18DL Basic

 

 

  • Робота від акумуляторів.

Є також моделі, які працюють від акумуляторів. Ця особливість зручна тим, що можна працювати інструментом там, де немає можливості підключитися до мережі. Однак такі моделі мають меншу потужність. Крім того, вони можуть працювати протягом обмеженого часу, особливо якщо доводиться обробляти матеріали високої щільності.

 

Вага.

 

Від ваги інструменту залежить зручність роботи. На вагу інструменту впливає потужність його двигуна (чим потужніший, тим важче), а також матеріал, з якого виготовлений корпус і деталі електроінструмента.

 

Кількість оборотів.

 

Від цього параметра залежить швидкість виконуваної роботи. Однак слід пам'ятати, що швидкість не завжди означає якість. Тому для досягнення високої якості в роботі з різними матеріалами, швидкість повинна підбиратися індивідуально. Щоб оптимально підібрати потрібну кількість оборотів, зверніть увагу на наступний важливий параметр.

 

Регулювання швидкості обертів.

 

Якщо електролобзик має функцію регулювання швидкості обертів, то це дозволяє працювати одним інструментом з багатьма матеріалами. Індивідуальне регулювання обертів значно поліпшить якість роботи, причому не важливо чи буде це дерево, або метал. Відносно швидкості варто відзначити, що для роботи з деревиною використовуються більш високі обороти, а для пластмаси і м'яких металів, - середні. Низькі ж обороти використовується в основному для обробки матеріалів зі сталі і кераміки.

 

Наявність маятникового механізму.

 

Маятниковий механізм електролобзика дає можливість сопілці рухатися не тільки вгору і вниз, але також вперед і назад. Завдяки цьому значно збільшується швидкість роботи.

Лобзик Milwaukee JSPE 135 TX

 

Регулювання маятникового ходу.

 

Якщо в електролобзику передбачена можливість регулювання маятникового ходу, то це може значно підвищити якість роботи. На професійних моделях зазвичай передбачено кілька ступенів маятникового ходу. Таку регулювання важливо використовувати, враховуючи, який вид матеріалу доводиться обробляти. Таке регулювання дозволяє виконувати роботу якісно, ​​незалежно від того, який матеріал доводиться обробляти.

 

Глибина різання.

 

Глибина різання - це параметр, який дозволяє побачити яку товщину, дошки або металу, здатний прорізати електролобзик. Тому, вибираючи електролобзик враховуйте, заготовки якої ширини будуть розрізатися.

 

Підошва.

 

Підошва інструменту може бути литий або штампованої. Краще придбати лобзик з литою підошвою, тому що це значно впливає на зручність і точність виконуваної роботи. Крім того, на деякі підошви встановлюється спеціальний, виготовлений з пластмаси вкладиш, за яким підошва електролобзика вільно ковзає, не дряпаючи навіть досить крихкі матеріали.

 

Спосіб кріплення полотна пилки.

 

Одним з найбільш поширених і практичних способів кріплення пилки є ключовий патрон, який не потребує будь-яких допоміжних інструментів. Кріплення за допомогою спеціального ключа або викрутки не так зручно, тим більше що це забирає більшу кількість часу. Для зручності роботи в деяких моделях з використанням ключа передбачено спеціальне гніздо для його зберігання.

 

Можливість зміни кута різання.

 

Ця функція дозволяє різати матеріал під нахилом 0, 15, 30 і 45 градусів. При виборі інструмента з наявністю функції зміни кута, зверніть увагу на відсутність люфту і міцність кріплення. Якщо це враховувати, напрямок пилки буде точним, а рез якісним.

Електролобзик Black + Decker BDCJS18

 

Спосіб видалення тирси.

 

Щоб тирса не падали на виріб і не закривали розмітку, зверніть увагу на спосіб видалення тирси. Якщо електричний лобзик можна підключити до пилососа, то це зробить роботу більш комфортною. На деяких моделях електролобзиків передбачено два способи видалення стружки. До патрубка виходу стружки на таких моделях можна підключити як пилосос, так і спеціальний мішок. Є й такі моделі, де передбачено спеціальний пристрій обдування, коли стружка віддаляється за допомогою потоку повітря.

 

Фіксатор кнопки включення.

 

Такий фіксатор є практично на всіх сучасних електролобзик. Він дозволяє економити сили, оскільки з його допомогою відпадає необхідність тримати кнопку включення постійно натиснутій.

 

Матеріал корпусу.

 

Найчастіше корпус інструменту виготовляється з різних пластмас. Однак деякі види електролобзиком можуть мати корпус, виготовлений частково з металу, частково з пластика.

 

Зручність рукоятки.

 

Найзручнішими є прогумовані рукоятки. З їх допомогою електролобзик не ковзає в руці. Це допомагає не тільки надійно тримати інструмент, але і більш якісно виконувати роботу, що вимагає особливої ​​точності виконання.

 

Наявність лазерного целеуказателя.

 

Лазерний цілевказівник підсвічує рез пилки, а також її напрямок. За рахунок цього досягається точність різу, а очі не втомлюються від постійної напруги.

Електролобзик Ryobi EJ700L

 

Крім перерахованих вище властивостей, на деяких електролобзик встановлений електронний контроль за частотою ходу, а також механізм плавного пуску. Ці параметри важливі, якщо необхідно часто працювати з делікатними матеріалами, такими, як наприклад, скло.

 

Комплектація.

 

Деякі виробники комплектують набір інструменту додатковими акумуляторами, спеціальними напрямними, за допомогою яких можна випилювати фігури різних форм. У комплект також може входити контейнер для зберігання інструмента і деякі витратні матеріали (пилки, мастила і т. п.).

 

Що ще слід врахувати при роботі з електролобзиком?


З огляду на щільність і склад матеріалів, виробники випускають полотна пилок різної конфігурації і властивостей. Зазвичай такі полотна виготовляються з вуглецевої або ріжучої стали. Вони можуть відрізнятися способами заточування, розмірами, кроком, величиною розведення зубів, а також матеріалами напилення. Знаючи склад і інші властивості матеріалу, який необхідно буде обробляти, потрібно вибрати відповідне йому полотно пилки.

 

Для того щоб ріжуче полотно прослужило довше, а також щоб воно не перегрівалося, використовуються спеціальні охолоджуючі рідини. Крім того, існують різні за складом захисні пасти, які, зазвичай, можна придбати окремо.

 

Важливо враховувати, що для роботи з матеріалами з дерева підбирають більш високі обороти, але в роботі з металами, а також з пластиком, обороти необхідно знижувати. При різанні металів також важливо не забувати відключати маятниковий режим роботи інструменту.

 

Якщо необхідно розпиляти вузьку, рівну деталь, використовуйте спеціальну паралельну направляючу, яка зазвичай входить в комплект інструменту.

 

Під час роботи електролобзиком обробляється деталь вібрує, тому перед тим, як почати робити пропив, цю деталь необхідно надійно закріпити.

 

Краще використовувати полотна пилок, які спеціально виготовлені під певні матеріали, ніж використовувати універсальні. Тоді рез пилки буде більш акуратним, а кінцевий результат більш якісним.

 

При роботі з електролобзиком не забувайте користуватися засобами індивідуального захисту (рукавички, окуляри, навушники) і підключати пилосос для усунення стружки.

 

При виборі тієї чи іншої моделі інструменту, співпрацюйте з онлайн консультантом на сайті in-green.