Кожен дачник або власник приватного будинку, стикається з ситуацією, коли необхідно зробити розпил дерев, заготовити дрова на зиму або підпиляти гілки в саду. Не завжди зручно і легко це зробити звичайною пилкою, тим більше, якщо обсяг робіт не маленький, особливо перед зимовим сезоном. Тому варто подумати про придбання бензопили, яка багато в чому полегшить це завдання. Нижче наводяться характеристики бензопил та їх властивості, а також деякі поради, які допоможуть при виборі цього інструменту.

Бензопили


На що слід звернути увагу при виборі бензопили.


Вибираючи бензопилу, зосередьте увагу на всіх її характеристиках в сукупності, а не тільки на якомусь одному показнику. Подумайте про те, які види робіт найчастіше будуть здійснюватися з її допомогою.

 

Потужність. Показник потужності бензопили має велике значення, так як дає зрозуміти як глибоко, а також швидко і легко можна зробити розпил дерева.

Бензопили з потужністю від 2 кВт до 3 кВт є універсальними і цілком підійдуть для побутових робіт. Бензопили з потужністю понад 3 кВт призначені для валки великих дерев.

 

Тип шини і її довжина.

Є три типи шин по конфігурації.

  •   Вузькі і плоскі.

Цей вид шин встановлюється на бензопили побутового рівня. Така шина використовується в поєднанні з вузькопрофільної ланцюгом. Це дозволяє виконувати роботу більш безпечно, не побоюючись за так званий зворотний удар.

  •   Полегшені.

Маючи меншу вагу, цей тип шин, дозволяє виконувати роботу на висоті, витрачаючи при цьому менше зусиль. Вона складається з двох сталевих пластин, скріплених між собою поліамідом.

  •   Шина з замінними головками.

Як правило, цей тип шин встановлюється на професійні моделі бензопил з великою потужністю і призначені для безперервних робіт, як наприклад на лісоповалі.

Бензопила FIELDMANN FZP5016-B


Довжина шини впливає на вид виконуваних робіт.

Чим довше шина бензопили, тим зручніше працювати з товстими деревами, що дозволяє виробляти розпил глибше і швидше. Але тут варто врахувати, що при виборі бензопили по довжині шини, слід звернути увагу і на потужність, вона не повинна бути дуже маленькою, інакше буде відбуватися знос двигуна. Зазвичай в інструкції до інструменту є рекомендації щодо довжини шини. Використовувати шину меншої довжини можна, а більшою рекомендованої немає.

 

Крок ланцюга.

Від кроку ланцюга залежить швидкість розпилу. Всі виробники використовують три розміри кроку ланцюга: 0,325 дюймів, 0,375 (3/8) або 0,404.

Крок 0,325 дюйма використовується на побутових бензопилах, якими можна розпилювати невеликі колоди або сучки в саду. Вона не витримає тривалих навантажень, однак в побуті цілком стати в нагоді.
Крок ланцюга в 0,375 використовується в напівпрофесійних моделях; ланцюг з таким кроком може пиляти дерева середньої товщини.
Крок ланцюга в 0,404 дюйма використовуються тільки в професійних моделях бензопил. Така ланцюг витривала і без праці впорається з товстими деревами.
 


Бензопила OLEO-MAC GS 650

 

Вибираючи крок ланцюга, варто звернути увагу на потужність інструменту. Чому? Справа в тому, що чим більше крок ланцюга, тим сильніше вона вгризається в дерево, а відповідно необхідна достатня потужність для протягування цього ланцюга через все дерево.

 

Вага.

У гонитві за потужністю деякі забувають про вагу інструменту. Варто зважити свої можливості перед придбанням і зрозуміти, чи буде достатньо сил справлятися з потужним інструментом тривалий час.

 

Наявність вібраційного захисту.

Як правило, бензопила при роботі, особливо професійного класу, дуже вібрує в руках, а відповідно, тривалі роботи впливають на суглоби і втому рук. Щоб уникнути цього ефекту в деяких моделях використовуються гумові прокладки допомагають скоротити резонанс інструменту. А більш потужний інструмент влаштований таким чином, що блок двигуна відділений від рукоятки і бензобака. Переконайтеся, чи є наявність такого захисту, особливо якщо доведеться працювати інструментом тривалий час.

 

Захист від зворотного удару.

Відскік пили при роботі в сторону свого обличчя і грудей, називають ефектом «зворотного удару». Це відбувається, коли самий кінчик пилки потрапляє на робочу поверхню. Тому на бензопили повинен бути спеціальний важіль або гальмо, який розташовується на інструменті перед рукою її користувача. При включенні пили важіль зводиться вгору і коли відбувається «зворотний удар», він стикається з рукою людини. Завдяки цьому пристрою відбувається гальмування ланцюга бензопили в разі необхідності. Буває, що таке гальмування спрацьовує за рахунок інерції, а не тільки при зіткненні з важелем.

 

Час безперервної роботи.

Отже, є побутові бензопили, напівпрофесійні і професійні. Час безперервної експлуатації у кожного інструменту різний, в залежності від його класу. Так побутові бензопили розраховані на 3-5 годин безперервних навантажень, напівпрофесійні на 5-10 годин, професійні 10-15 годин на добу. Час безперервної роботи може змінюватися, в залежності від типу робіт, породи дерева, якості ланцюга і т.п.

Бензопила HUSQVARNA 236

Підведемо підсумки.


Вибираючи бензопилу, звертайте увагу на кілька її характеристик одночасно: вага, потужність довжина шини, ланцюг і т.п. Подумайте, як часто буде використовуватися бензопила, а також з якими видами робіт їй належить справлятися.

 

На сайті in-green є можливість порівняти кілька моделей бензопил одночасно і завдяки цій функції можна підібрати оптимальний варіант інструменту. З додатковими питаннями, завжди можете звернутися до онлайн консультанта.