Пересуватися по місту в години пік стало дуже зручно на електричних пристроях невеликих габаритів. Такими є численні моделі гіробордов або моноколес. Спочатку вони були заплановані для людей зі спортивним способом життя і для прихильників екстриму. Тут же ці апарати були взяті на оснащення молоддю - саме ця категорія суспільства швидше за інших оцінила всі переваги такого міського міні-транспорту.

 

Тим часом привабливі гідності обох транспортних засобів припали до душі і людям більш старшого віку - деякі з них уже взяли в звичку їздити на роботу на гіроборде або моноколесе. Але бажання купити моноколесо або придбати гіроборд змінюється розгубленістю, коли справа доходить до вибору того чи багато виду транспорту. Що з них вибрати, який апарату буде більш практичним і зручним? Про це піде мова в подальшому огляді з порівнянням достоїнств моноколеса і гіроборда.

Гироборд или моноколесо

Порівняльне опис


Обидва пристрої працюють від електричної енергії - для цього використовується автономний акумулятор різної ємності і потужності, в залежності від моделі. Як моноколесо, так і гіроборд, відрізняються маневреністю і відносно високою швидкістю пересування по міських вулицях.

 

І в обох різновидах цього транспорту є один істотний недолік - вони можуть без проблем пересуватися тільки по хорошій дорозі з рівним асфальтом або по бетонним майданчиків. Рух по бездоріжжю, по грунтовці і іншим видам дорожнього покриття не представляється можливим.

 

При загальній схожості принципу дії в цих пристроях є одна кардинальна відмінність - кількість коліс. У гіроборде конструкція передбачає наявність осі з двома колесами. Назва моноколеса говорить сама за себе - в цьому агрегаті є одне колесо з діаметром, більшим, ніж у гіроборда.

 

І ще одна важлива обставина для порівняння - функціональна приналежність. Тут відразу очевидні відмінності в експлуатації. Гіроборд більше підійде тим, хто вперше освоює подібний вид техніки - два колеса вселяють більше впевненості в своїх силах, а часу на освоєння такої техніки буде потрібно багато разів менше, ніж у випадку з моноколесом. Їздити на гіроборде зможе навіть людина з великої комплекцією і без особливих спортивних навичок. Моноколесо більше підійде людям з екстремальними уподобаннями і молоді. Якщо на гіроборде цілком можна добиратися на роботу, пересуватися по місту в повсякденних цілях, то моноколесо більше підходить для розваг і активного відпочинку.

 

Однак ці характеристики не вирішують проблему вибору - гіроборд або моноколесо, що з них буде краще при покупці. Тому важливо звернути увагу на інші складові такого вибору.

Моноколеса


Зручність транспортування


При всій маневреності і компактності обидва пристрої час від часу доведеться переносити вручну. Наприклад - при переході на іншу сторону вулиці через підземний перехід, або при посадці в метро або інший вид громадського транспорту.

 

За цим критерієм однозначно пріоритет зберігається за моноколесом. Наявність зручної ергономічної ручки і порівняно невелика маса - до 12-15 кг дозволяють швидко впоратися з перенесенням без особливого навантаження на руки. Компактність моноколеса не змусить штовхатися серед безлічі пішоходів і не завдасть незручності при його транспортуванні.

 

У той же час гіроборд характеризується приблизно такою ж масою. Але більш габаритні показники довжини, ширини і наявність двох коліс роблять його транспортування менш комфортною. Вже через кілька хвилин нетренована людина почне відчувати слабкість в м'язах, доведеться часто міняти положення рук. А на додачу до цього потрібно чітко стежити за тим, щоб не зачепити при перенесенні когось з проходять поруч людей.

гироборд в багажнике

Швидкість пересування


Саме маневреність і меншу вагу роблять моноколесо швидшим міні-транспортом в місті. При вмілому управлінні цим засобом їздець може розвивати швидкість до 25-30 км / ч на рівній дорозі з невисокою інтенсивністю руху пішоходів.

 

Гіроборд менш повороткий, внаслідок чого його власнику не варто розраховувати на швидкість вище 20 км / ч.

скорость моноколеса

Навчання і безпека


Ці два критерії вибору обов'язково повинні враховуватися людьми без досвіду пересування на подібних транспортних засобах. Моноколесо не має стабільної стійкості через малу площу зіткнення з дорожнім покриттям і єдиною опорою. Впасти з нього - справа кількох секунд, тим більше за відсутності рівноваги, великих габаритах тіла або в ситуаціях, коли на дорозі присутній інтенсивний рух.

 

Гіроборд простіше в освоєнні - два колеса пристрої забезпечують належну надійність. Навіть при відсутності навичок зберегти рівновагу і продовжити рух зможе навіть новачок або дитина. Якщо все ж є бажання пересуватися швидше, то спочатку варто спробувати свої сили на гіроборде, а потім купувати моноколесо. У цьому порівнянні очевидним чином виграє гіроборд.

 

Що стосується часу на освоєння їзди на обох видах пристроїв, то і тут пріоритет зберігається за гіробордом. Навіть при відсутності належних практичних навичок недосвідчений власник гіроборда зможе навчитися справлятися з ним протягом 10-15 хвилин. При деяких обставинах - нерівна дорога, багато людей на шляху, вага тіла - навчання може затягнутися до півгодини.

 

Але в порівнянні з освоєнням моноколеса - це дуже нетривалий період. Навіть при наявному досвіді їзди на двох колесах, енергійності і рухливості самого власника моноколеса, вчитися їзді на ньому доведеться як мінімум 2-3 години. Для людей в протилежних обставин період навчання буде більш тривалим, і здійснюватися він буде скоріше за все - в кілька етапів.

Гироборд

Захист від вологості


Як і будь-який інший транспортний засіб, і моноколесо, і гіроборд можуть піддаватися впливу агентів вологого середовища. І посилювати положення їздою по калюжах або під час дощу - заняття недалекоглядне. Однак якщо негода застала зненацька, то відмінності між цими двома видами транспорту стають занадто очевидними. Гіроборд ні в якому разі не можна експлуатувати при подібних кліматичних обставин - його конструкція не передбачає форсування ніяких, навіть дрібних, як калюжа, водойм.

 

У той же час моноколесо більш надійно захищене від проникнення води, і в разі дощу його власник цілком успішно і без ризику поломки може дістатися до пункту призначення.

гироборд лужи


Енергоефективність


Обидва апарати функціонують від електричного акумулятора, а це значить, що час їх перебування в дорозі обмежена ємністю батареї.

 

Оскільки енергія в гіроборде витрачається на 2 колеса, то закономірним виглядає факт швидшого її витрати. В середньому, в залежності від моделі самого пристрою, потужності і ємності акумуляторної батареї, запас ходу на гіроборде обмежується 20-25 км їзди.

 

Моноколесо при використанні батареї з аналогічними характеристиками успішно долає на одному заряді до 80 км.

 

Відмінності стосуються і часу зарядки акумулятора. Для відновлення життєдіяльності моноколеса його батарею доведеться заряджати не менше двох годин. В середньому цей період в залежності від моделі варіюється від 2,5 до 6 годин.

 

Але тих же двох годин цілком достатньо для зарядки акумулятора в гіроборде. Тому в цій категорії порівняння більш вигідним здається саме цей вид транспорту.

Гироборд зарядка

Що і як вибрати - акценти на достоїнствах моноколеса і гіроборда


В процесі вибору, звичайно ж, важливо враховувати технологічні характеристики і експлуатаційні гідності обох транспортних засобів. Разом з тим кожен з майбутніх власників таких апаратів повинен особисто для себе визначити індивідуальні пріоритети.

 

  • Наскільки важлива для вас швидкість пересування?
  • Чи зможете ви впоратися з керуванням?
  • Критичний чи запас енергоресурсу на звичній для вас дистанції руху?
  • Чи готові ви до спортивних експериментів?
  • Як часто доведеться вручну переносити пристрій?


Маючи чіткі відповіді на ці питання, вам буде легше визначити для себе пріоритетні характеристики і відповідно - вид купується агрегату. А наведена нижче таблиця порівняння нагадає вам про ті критерії, плюси і мінуси, які вам доведеться врахувати в процесі вибору моноколеса або гіроборда.

 

 

  Моноколесо

  Гіроборд

Швидкість

    25-30 км/год

  15-20 км/год

Запас ходу

    70-80 км

    20-25 км

Маневреність

       +

     -

Безпека

       -

     +

Зарядка акумулятора

    2,5-6 год

    2 год