Як зробити культиватор своїми руками?

 

Починаючи з ранньої весни і до пізньої осені безліч щасливих володарів садів і городів трудяться не покладаючи рук. Передпосівна підготовка, посадка рослин, обробка і збір врожаю - дуже трудомісткий процес. І, щоб прискорити роботу і скоротити витрачений на неї час, людина здавна винаходив різний інвентар. Тому сьогодні різноманітність такого інструменту може задовольнити потреби будь-якого садівника або городника.

 

Види культиваторів

 

У справі допомоги роботи на грядках важливу роль відіграє такий інструмент, як культиватор. Він допомагає обробити верхній шар грунту, розпушити її, що покращує аерацію, підрізає коріння бур'янів. Культиватори бувають різних видів і розмірів.

 

1. Є невеликі ручні, розміром з граблі або лопату, так би мовити - міні-культиватори. По застосуванню вони схожі зі звичайною сапкою, тільки є більш ефективними для розпушування, що призводить до кращої аерації ґрунту при підготовці до посадки. Також його можна використовувати для прополки бур'янів.

2. Роторні культиватори - розміром з газонокосарку. Зазвичай вони мають обертові диски або барабан з металевими зубцями на них, які і розпушують ґрунт. У наш час вони, найчастіше, моторизовані, що допомагає помітно прискорити процес обробки саду або городу.

3. Є культиватори, призначені для роботи з важкої сільгосптехнікою для обробки великих площ землі. Найчастіше вони зроблені у вигляді причепа і є найважчими і великими з усіх видів культиваторів.

 

Всі види - практично незамінний інструмент в процесі вирощування рослинних культур. Але що ж робити, якщо можливість придбання відсутній? Адже гідний інвентар і коштує відповідно. Тут же приходить на розум, що можна зробити культиватор своїми руками. Але як? Благо, що саморобні сільськогосподарські інструменти не є новинкою, тому - все реально.

 

Як зробити ручний культиватор

 

Найпростіший варіант реалізації такого виду - це невеликий механізм, який буде кріпитися на звичайний держак від лопати. Але якщо вже робитися все буде своїми руками, цікава більш універсальна конструкція. Одноколісний ручної культиватор може в значній мірі полегшити працю городника і підвищити його продуктивність. При конструюванні необхідно визначити агротехнічні вимоги садової ділянки. Такий культиватор складається з:

· Направляючого колеса,

· Осі, на якій і обертається колесо,

· Двох трубчастих ручок,

· Кронштейна кріплення робочих органів.

Все це виглядає як одноколесная візок з колесом попереду і кронштейном посередині. Робочі органи представлені цілим рядом інструментів. Це може бути маленький плуг. І тоді такий інвентар вельми непогано зможе підгортати грядки. Якщо розмістити обертовий елемент у вигляді барабана або осі з шипами, то отримаємо звичайний розпушувач грунту. Щоб він міг підрізати коріння бур'янів, варто передбачити статичні ріжучі елементи. Залежно від потреб, можна зробити і інші необхідні комплектуючі. Все що потрібно - це мінімальний набір інструментів (дриль, болгарка, молоток і гайкові ключі), а також - не так багато матеріалу, як може здатися, адже велика частина необхідних запчастин, можливо, припадає пилом в сараї. Часу на таку роботу піде зовсім небагато. Ну і, звичайно до всього перерахованого обов'язково потрібно додати ентузіазму.

 

Роторний мотокультиватор своїми руками

 

Невже можна зібрати мотокультиватор своїми руками? Все не так страшно, як може здатися спочатку. Від описаного вище він відрізняється лише наявністю невеликого двигуна і механізмом передачі тяги на робочий барабан, який і є основним робочим механізмом. До барабану по колу необхідно прикріпити зуби, які рихлять землю. Рама робиться з сталевих труб з кронштейнами для кріплення осі направляючого колеса, кріплення робочого барабана і кріплення для несучих пластин двигуна. До верхньої частини рами необхідно прикріпити рукоятки з такою ж труби. Двигун монтується на несучої сталевої пластині, прикріпленій до верхніх кронштейнів рами. Пластину слід кріпити болтовим з'єднанням з можливістю переміщення її вздовж рами, щоб забезпечити можливість натягу приводу передачі крутного моменту. Якщо привід буде ланцюговим, то на вихідному валу двигуна і на робочому барабані необхідно розмістити зірочки від велосипеда або мопеда. Обов'язково треба брати до уваги потужність обраного двигуна. Адже якщо вона буде невелика, то доведеться ускладнювати механізм і робити його двоступінчастим. У такому випадку з'явиться необхідність додати проміжний вал, на який спочатку буде передаватися зусилля з двигуна, і вже з нього ланцюг буде приводити в дію робочий барабан. Все це можна реалізувати за допомогою тих же велосипедних зірочок. За аналогією перемикання швидкостей буде відбуватися таким чином: з меншою на більшу (збільшується сила), з більшою на меншу (збільшується швидкість). Важливо обміркувати розміри інструменту, щоб їм було зручно користуватися не тільки при підготовці до посівного сезону, але і під час обробки посаджених культур. Такий інвентар допоможе прискорити працю на ділянці в 8-10 разів. Якщо передбачити можливість кріплення не тільки роторного робочого органу, а й плужка, а привід передавати на спрямовуючого колеса, як це реалізовано на культиваторах Кентавр, то такий інструмент буде хорошим помічником протягом усього року роботи на ділянці.

 

Тракторний культиватор

 

По суті своїй і робочим функціям він нічим не відрізняється від його дрібніших побратимів. Розміри залежать найчастіше від ширини техніки, до якої він чіпляється, щоб не залишати слідів коліс після роботи. Найпростіша реалізація виглядає у вигляді прямокутника з поперечиною звареного з куточка. До поперечок приєднуються робочі елементи конусоподібних шипів, які безпосередньо і обробляють землю. Замість них можлива установка і обертових елементів, типу дисків. Необхідно тільки зробити відповідні кріплення. Важливо продумати конструкцію кріплення коліс. Є необхідність зробити їх так, щоб була можливість змінювати висоту культиватора над поверхнею дорожнього полотна, для того, щоб не чіпляти це саме полотно робочими елементами при транспортуванні до місця робіт. Реалізується це або як опорні колеса на звичайних автомобільних причепах, або варто зробити самі кріплення коліс із змінною геометрією. І природно необхідно причіпний пристрій. Залежно від виду кріплення на тракторі культиватор може просто чіплятися як причіп, за допомогою звичайного сталевого пальця. У разі, якщо на техніці є пневматичний маніпулятор для підняття подібної конструкції, потрібно передбачити більш жорстку зчеплення.

Як зробити культиватор своїми руками? Як бачите, немає нічого надприродного. Якщо зробити процес трошки творчим, дозволити злегка розгулятися фантазії, то, цілком можливо, вийде сконструювати досить непоганого сільськогосподарського моторизованого помічника, який застосовується в багатьох процесах обробки вашої земельної ділянки. А це, в свою чергу, допоможе значно заощадити час і сили для культивації рослинності.