Сучасні умови життя припускають використання великої кількості пристроїв, які працюють виключно від електроенергії. Способів отримання електричного живлення існує багато і більшість засновані на перетворенні різних типів енергії в електричну. Зараз на практиці використовуються системи і з постійним, і змінним струмом, але починалося все саме з постійного.

 

Як влаштований генератор постійного струму?

 

Один з найпоширеніших, простих і часто застосовуваних приладів для отримання електроживлення, є генератор. Пристрій генератора постійного струму являє собою систему, в якій основну роль відіграють два елементи - це рухливий ротор і стаціонарний стартер. В основі принципу роботи лежить алгоритм перетворення механічної енергії в електричну, її передача та подальше використання у зовнішньому середовищі.

 

Основними характеристиками генератора вважаються:

  • номінальний генерований струм;
  • напруга номінальне;
  • генерується потужність;
  • частота обертання елементів.

 

Конструктивно генератор складається з таких елементів: корпус, магнітні полюси, ротор, стартер, щітки, комутатор.

 

Функція корпусу зрозуміла - механічний захист функціональних елементів. Виготовляються такі корпуси з чавуну, стали. Ці матеріали досить міцні, щоб надати міцність конструкції, а також передавати магнітний потік від полюсів. На магнітних полюсах, які розташовані рівномірно по внутрішній площині стартера, встановлені обмотки, які приєднуються до корпусу за допомогою болтів або гвинтів. Стартер - також нерухома частина генератора, знаходиться всередині корпусу, є магнітопроводом, по якому буде замикатися потік магнітної енергії. Стартер виготовляється зі сплавів ферромагнетиков. У центрі розташований ротор, який є серцем генератора. Ротор складається з сталевих пластин, в яких є невеликі отвори для вентиляції. У роторі є гнізда, куди закладається обмотка, саме в ній буде індукувати електрорушійна сила при направленому впливі магнітного потоку. Також є графітові щітки.

 

Принцип дії генератора постійного струму побудований на ефекті формування електрорушійної сили при русі провідника в магнітному полі. Величина цієї сили регулюється і задається за допомогою рівняння генератора постійного струму.

 

Існує класифікація за типом спонукання:

  1. генератори з самозбудженням;
  2. генератори з незалежним збудженням.

 

Бензинові генератори

Бензинові генератори Matari MX4000E японське якість за доступними цінами в Україні!

 

Застосування генераторів

 

До певного часу саме генератори постійного струму застосовувалися в більшості випадків, оскільки змінний струм ще не вміли застосовувати. Після появи таких пристроїв як трифазні генератори, трансформатори, асинхронні двигуни, інтерес до пристроїв постійного струму став згасати. На сьогоднішній день основною сферою застосування залишається міський пасажирський транспорт: трамваї, тролейбуси. Також застосовуються генератори постійного струму в деяких системах зв'язку. Заміна новими пристроями змінного струму пов'язана, перш за все, в більшій економічною вигодою від них і з підвищеним ступенем надійності.

 

Зараз практично у всіх сферах, де використовувалися генератори постійного струму, застосовують напівпровідникові системи з випрямлячами. Можливе застосування в якості двигуна для потужних, великих машин і механізмів, наприклад, комбайна, як тихохідний двигун для вітрогенераторів. Застосування можливо там, де це раціонально і рентабельно, що буває рідко через складність і громіздкість конструкції.

 

До переваг можна віднести:

  • з чого складається генератор - все елементи надійні і довговічні;
  • немає втрат енергії на вихрових паразитних токах;
  • незначну вагу;
  • можливість функціонувати в складних умовах.

 

Ці способи залежать від типів живлення пристрою.

 

Сучасна конструкція генератора постійного струму трохи видозмінилася в порівнянні з початковою, але основні елементи залишаються тими ж. Основними елементами є якір і стартер, які виконують функцію корпусу і служить для монтажу інших деталей. стартер - це нерухома деталь. До нього кріпляться магніти. Зараз в основному випускають агрегати барабанного типу. Механізми, що випускаються промисловістю забезпечені сотнями пазів по контуру ротора.

Гібридний генератор Vitals Master EST 2.8bg працює на паливі як бензині так і газі

 

Менеджери в магазині In-Green нададуть консультацію по наявним генераторів постійного струму, а також допоможуть визначити оптимальний варіант в залежності від завдання, яке можна вирішити. Такий генератор пристрій складне і специфічне в застосуванні, але якщо ви не знайшли той прилад, який підходить під ваші проекти, то постараємося допомогти і привезти! Здійснюємо доставку в усі міста України.

 

Бензинові генератори - каталог з найбільшим вибором!