Зародившись в 1898 році, як елемент чоловічого одягу для фермерів, футболки до нинішнього часу зберігають свою практичну актуальність і стильність. Інтерес сильних представників суспільства до цього елементу чоловічого гардеробу мотивував трикотажну промисловість і дизайнерські студії до розробки цілого модельного ряду. І тепер всі види чоловічих футболок представлені в каталогах інтернет-магазинів і роздрібній торговельній мережі.


Залишається справа за малим - визначити критерії вибору, найбільш комфортні і практичні фасони і види чоловічих футболок для подальшої покупки.


На що спиратися у виборі чоловічої футболки


Сформована класифікація враховує деякі ключові експлуатаційні ознаки, особливості крою, тип використовуваного матеріалу. За останнім згаданим критерієм розрізняється дві категорії:


1. Футболки з натуральних тканин - бавовни, вовни, льону.
2. Футболки з синтетичних матеріалів - мікрофібри, органічних полімерів, поліуретану та іншої сировини.

Але більш важливим в очах чоловічої частини населення здається практичність - ця ознака включає три різновиди, а саме: щільно облягають моделі, футболки з просторим і вільним кроєм, футболки середнього фасону.
Що стосується функціональних і експлуатаційних ознак, то практично всі види чоловічих футболок і їх назви свідчать самі про себе і своє призначення:


• Класичні моделі з універсальними ознаками - вони однаково успішно підходять для носіння в літні місяці або для використання під верхній одяг взимку. Такі футболки відмінно виглядають в повсякденному житті, в домашньому побуті, на роботі, і навіть на прогулянці;
• Примірники для повсякденного носіння - такі різновиди більш компактні, часто позбавлені зайвих декорацій і принтів, мають прості фасонні елементи і виготовляються зі зносостійких тканин штучного і натурального виробництва;
• Спортивні футболки - з назви випливає, що в таких елементах чоловічого одягу зручно грати в командні ігри, займатися бігом, велоспортом і іншими активними видами фізичної культури;
• Похідні варіанти - зазвичай виробляються з більш щільних тканин, припускають закриті форми, мають стійкість до зношування і вицвітання.

 

Ну і один з головних ознак - це модельні особливості рукава і вирізи. Якщо приймається рішення про те, які бувають чоловічі футболки, то важливо взяти до уваги три категорії за цими ознаками. Безрукавки - одна з найпоширеніших форм. Дуже добре підходить для спекотних місяців. Її аналогом є моделі з короткими рукавами - виглядають вони досить стильно, іноді - із суворим діловим фасоном. Завершує цю трійку модельний ряд з довгими рукавами, що дуже зручно взимку, при використанні футболки для утеплення тіла під верхнім одягом.
Виріз може бути глибоким, напівкруглим або V-подібним. Також в сучасних моделях використовуються стилі вирізу тип «Поло», «лонгслів» і «Хенлі».


Яку футболку краще вибрати


Щоб не купити невідповідну за розміром, стилю і фасону модель, краще отримати поради від компетентних консультантів магазину футболок. У той же час слід враховувати індивідуальні переваги в кольорі, стилістиці пошиття, фасонному дизайні.
Найрізноманітніші види футболок розраховані на молодіжну аудиторію, людей старшого віку і середнє покоління, для якого ще характерна фізична активність.
Також важливо пам'ятати, що часто футболка контактує з відкритим тілом, тому її матеріал повинен бути нетоксичним, гіпоалергенним і приємним на дотик.