З розвитком будівництва, завжди виникає потреба в техніці, яка здатна прискорити і скоротити фізичні витрати на виконання певних видів. Зазвичай для зведення великих об'єктів, як правило потрібна велика і потужна техніка, але бувають випадки, коли велику техніку економічно не вигідно використовувати на невеликих об'єктах, та й специфіка роботи на дає можливості використання великої техніки.

 

Розглянемо такі пристрої як віброплити. Даний будівельний інструмент служить для трамбування грунту, щебеню, піску, а також може застосовуватися при укладанні тротуарної плитки або утрамбовки грунту під фундамент. Одним з переваг даного пристрою в тому, що воно легко транспортується і не займає великої кількості простору, що дає можливість перевозити даний пристрій навіть в легковому транспорті.

 

Виброплиты

Віброплити

 

Розглянемо конструктивні характеристики виброплит. Конструкція будь-віброплити досить нескладна, яка складається з високоміцної литої плити, на яку через амортизаційні подушки встановлений двигун, а також в конструкції є вібраційний вузол, який з'єднаються з двигуном за допомогою клинопасової передачі і відцентрової муфти, яка виконує функцію зчеплення на віброплит. Принцип роботи даного пристрою ґрунтується на передачі обертального руху від двигуна, який через клиноременную передачу і муфту передається на віброузел, за рахунок якого відбуваються коливання і приводиться в рух плита, а також відповідно відбувається процес утрамбовки грунту. Даний процес утрамбовки полягає в заповненні порожнечі в насипу, за рахунок чого виходить рівна і щільна поверхня.

 

Віброплита HONKER C75E

 

На віброплити застосовуються три типи двигунів:

  1. бензинові,
  2. дизельні,
  3. електричні.


Найбільш поширеним двигуном в даному обладнанні є бензиновий. Цей варіант виконання користується попитом в силу невисокої вартості, надійності, а також невибагливість в експлуатації.

Віброплита NovaTec NTP- 25B-1

Вібпропліти з дизельними двигунами зустрічаються рідше, за рахунок більш високої вартості, а також шумності, в порівнянні з бензиновим аналогом, але тут є і позитивні сторони, ресурс дизельного двигуна буде вище, ніж бензинового, а також дизельні двигуна економніший і має вищу потужність.

Віброплита Honker HP-C160LD

Також з типів виброплит можна виділити типи виробів прямоходні і реверсивні. Виходячи з назви, зрозуміло, що прямоходні рухаються тільки в одному напрямку, прямо, і є найпоширенішими, дуже якісно справляються з завданнями з укладання асфальтобетонних сумішей, таких наприклад прокладка доріжок і невеликих майданчиків в важкодоступних місцях, а також якщо пристрій комплектується гумовим килимком, це дозволить їй проводити укладання тротуарної плитки.

 

 У свою чергу реверсивні, мають можливість рухатися заднім ходом. Реверсивні моделі, як правило мають великі габарити і їх вага перевищує 150 кг. Зміна напрямку в них відбувається за допомогою перемикання важеля, при перемиканні якого змінюється напрямок руху. Даний вид обладнання ідеально підійде для важких грунтів і зернистих будматеріалів.

Віброплита ENAR ZREN 2645 GH

Також існує ще одна з характеристик, яка впливає роль важливу роль в даному типі вироби, така як віброусіліе. Даний показник характеризує ступінь ущільнення, і вимірюється в Кн. Звичайно ж, чим вище буде цей показник, тим якісніше буде трамбування, але так само треба виходити із специфіки трамбування. Так наприклад якщо ви працюєте з тротуарною плиткою, то даний показник не повинен перевищувати 20 Кн, так як плитка буде вдавлюватися в основу і є ймовірність її руйнування.

 

Говорячи про масу даного обладнання, то тут можна виділити чотири групи, від цього показника залежить також сфера застосування віброплити: надлегкі вага до 70, універсальні масою 75-90 кг, середньотяжкі 90-140 кг, а також важкі, вагою від 140 кг. Легкі віброплити в основному здатні ущільнювати на глибину 15 см, універсальні, здатні ущільнювати будь-які типи грунтів, щебінь, а також для асфальтування доріг. Що відносно важких, то найбільші агрегати, дозволяють давати глибину трамбування навіть 60 см. Моделі даного типу можуть використовуватися для ущільнення товстих шарів сипучих матеріалів, а також для дуже твердих покриттів, таких як скельні камені або асфальтобетон.

 

І висновок хотілося також згадати таку несуттєву на перший погляд деталь, як бак для води. Основне призначення даної системи зрошення, щоб уникнути прилипання асфальту при роботі з даним видом матеріалу.