Енергозалежні прилади дуже спрощують побут, полегшують виконання домашньої роботи, і звичайно необхідні в офісах. Звичне місце для здійснення роботи такого обладнання - приміщення. Але часто буваю випадки, коли поза зоною доступності розеток потрібно використовувати ті чи інші прилади. У таких ситуаціях виручають акумуляторні батареї. Але, існує одна проблема. Більшість побутової техніки функціонує від мережі живлення зі змінним струмом, а ось акумулятор дає постійний. Для адаптації харчування від акумулятора застосовують спеціальні перетворювачі.

Перетворювач напруги Growatt Hybrid 10KW

Скажімо, забезпечити електричне живлення на яхті або в наметі, навіть в звичному автомобілі без перетворювача неможливо. В автомобілях частіше за інших використовуються перетворювачі 12 В в 5В для зарядки:

 

  • навігаторів;
  • телефонів;
  • радіостанцій;
  • планшетів;
  • автомагнітол.


Для того щоб визначити потужність і тип необхідного для ваших цілей перетворювача, слід підсумувати навантаження. Тобто прорахувати сумарну потужність, яку витрачають прилади, які використовуються вами. Також важливо розуміти характеристики обладнання: який саме прилад вимагає перетворення струму. Наприклад, газовий котел або комп'ютер. Вибирайте номінальну потужність приладу приблизно з коефіцієнтом запасу 0,8, так щоб обов'язково підстрахуватися і залишити резервний діапазон. Для систем з високою потужністю потрібно більшу напругу, так ви зможете скоротити струми і зменшити втрати на провідниках.

Перетворювач напруги FSP Xpert Solar 4000VA MPPT 48V

Якщо узагальнити поради щодо вибору перетворювача напруги, то можна виділити наступні основні аргументи.

 

1. Передбачайте збільшення навантаження. Перетворювачі напруги не купуються кожен день. Сучасні прилади є довговічними і надійними, тому за час їх роботи багато що може змінитися, в тому числі і кількість використовуваних вами приладів. Враховуйте можливе збільшення навантаження і купіть перетворювач з деяким запасом по потужності.
2. Враховуйте пікове навантаження при включенні приладів і сумарну при включенні всієї техніки. Купувати потрібно прилад з потужністю, яка більше, ніж сумарна потужність всіх куплених приладів.
3. При використанні альтернативних джерел енергії обов'язково скористайтеся і гібридними перетворювачами. На жаль, їх вартість залишається високою, але застосування енергії вітру або сонця згодом окупить витрати.