Отже, ви вирішили придбати мінітрактор, але ви не ніколи не стикалися з даним видом техніки. Спробуємо розібратися, як правильно зробити вибір, щоб даний вид техніки охоплював максимальну кількість завдань поставлених перед ним.

 

Розглянемо для чого потрібен мінітрактор, на яку територію розрахований, а також функціональні можливості. Основними фунціональном можливостями, якими володіє дана техніка, є оранка, транспортування вантажів, косіння трави та багато інших функцій, здатні допомогти в роботі на фермерському господарстві. Головною перевагою даної техніки, є економічна витрата палива, а також мають простоту і надійністю в управлінні і експлуатації, завдяки невеликим габаритам і досить нескладної конструкції.

 

Мінітрактор Garden Scout T25

 

Міні-трактори можна розділити на два основних типи, таких як райдери і садові трактори. Райдери представляють собою маленькі з невисокою потужністю трактора, основною сферою застосування яких, є стрижка газонів і скошування трави. Застосовується звичайна така техніка на територіях з невеликою площею і газонних покриттях завдяки своїй маневреності в силу своїх невеликих габаритів.

 

Райдер OLEO-MAC ОM 101 C / 16K

 

Наступним видом міні-тракторів, є садові, або як їх ще можуть називати, комбіновані. Дана техніка є не менш важливою, так як є досить багатофункціональною. Дані трактора, мають великі габарити, ніж райдери, але свою чергу володіють великим вибором функцій, що дозволяє їм виконувати більший обсяг робіт. До даного виду техніки передбачається досить широка лінійка навісного обладнання, наприклад плугом, обладнанням для посадки, снегоуборщиком, а також причепом, який допоможе транспортувати всілякі вантажі, ну і багатьом іншим обладнанням, яке допоможе скоротити час і зменшити трудовитрати будь-якого фермера.

 

Визначившись з типом міні-трактора і переходячи безпосередньо до підбору за технічними характеристиками. Розглянемо типи двигунів, що застосовуються на цій техніці. Тут можуть застосовуватися бензинові та дизельні двигуни, усе буде прямо залежати від типу трактора і за яких умов він буде використовуватися. Як правило в невеликих версіях, таких як наприклад райдери, застосовуються бензинові двигуна з повітряним охолодженням. Дані двигуна відрізняються надійністю і простотою в експлуатації, а також можуть застосовуватися з електростартером або ручним пуском. З недоліків застосування бензинового двигуна на міні-тракторі можна відзначити невисоку потужність, що отже вплине на функціональні можливо трактора, тому найбільш часто на даному типі техніки зустрічається дизельні двигуна з водяним охолодженням.

 

Мінітрактор ДТЗ DW 120С

 

Як правило дизельні двигуна застосовуються на садових багатофункціональних мотоблоки. Основні переваги даних двигунів, низьку витрату палива, високий крутний момент на низьких оборотах, водяна система охолодження, яка захистить двигун від перегріву при тривалій роботі, а також необхідно відзначити більш високий ресурс двигуна на відміну від бензинового до капітального ремонту.

 

Також увагу слід звертати на потужність двигуна, так як вона буде прямо залежати від площі оброблюваної ділянки. Так якщо наприклад у вас територія до 1 га і планується тільки косити траву, то тут цілком підійде райдер з бензиновим мотором. Якщо ж обробляється територія буде досягати 2 га і ви захочете виконувати більшу кількість завдань такі як наприклад оранка, посадка, косіння трави, транспортування вантажів, то тут краще вибрати дизельну версію трактора з потужністю двигуна від 10 л.с. з водяним охолодженням, якщо ж планується обробка більш великих площ, прибирання снігу, оранка глинистої або болотної грунту, то тут ідеально підійдуть моделі з більш високою потужністю.

 

Гусеничний міні-транспортер Weima WM7B-320A

 

Ще однією деталлю на яку необхідно звертати увагу, це вал відбору потужності, за допомогою якого ви зможете безперешкодно підключати активну навісне обладнання, як наприклад активна грунтофреза, картоплекопач, косарка та багато іншого навісне обладнання. До того ж триточкова система навішування, дозволить забезпечити стійке і прямолінійний рух агрегату в полі, що особливо важливо в процесі оранки, також наявність касетного механізму зможе допомогти швидко і безперешкодно міняти навісне обладнання.

 

На закінчення можна сказати, що для правильного вибору даної техніки, необхідно правильно розрахувати оброблювану площу, а також визначитися які функції минитрактора вам понадобяться в процесі експлуатації, що дозволить зробити правильний вибір, також необхідно звернути увагу на бренд виробника і наявність сервісного центру. Але якщо все ж у вас виникають питання в підборі даного обладнання, краще уточнити всі деталі у консультанта магазину.