Все більше інструментів, які використовуються як на виробництвах, так і в побуті, працюють від компресорів. Мета компресора - приводити в дію різні інструменти і механізми за рахунок вироблення стисненого повітря.

 

Компресори

 

Де застосовуються компресори?


Компресори використовуються досить широко. Наприклад, якщо необхідно провести фарбування автомобіля або інших поверхонь, до фарбопульта, або пульверизатора підключають компресор. Компресори також використовуються для продувки і прочищення різного устаткування, наприклад паливної системи автомобіля. Крім того, за допомогою стиснутого повітря, компресор може приводити в рух різний пневмоінструмент: гайковерти, шліфувальні машини, перфоратори. Використовують компресори також в автомобільних майстерень, де з їх допомогою легко накачають колесо автомобіля. Пневматичний гайковерт, підключений до компресора, комфортно відкрутить заіржавілі гайки і болти. Компресора можуть застосовуватися і в оздоблювальних роботах, наприклад у нанесенні шуби на стіну будівлі.

 

Що важливо врахувати при виборі компресора?


Сьогодні існує великий вибір компресорів. Щоб вибрати той, який буде найкраще справлятися з поставленими перед ним завданнями, важливо врахувати ряд факторів.

 

Продуктивність.

 

На компресорах вказуються дані про продуктивність цього обладнання. Їх продуктивність вимірюється показником літр в хвилину. Однак тут є ряд нюансів. Справа в тому, що цифри, які вказуються на компресорах, можуть ввести в оману, оскільки на обладнанні може бути вказаний об'єм не виходить, а споживаного повітря. Якщо цього не врахувати, інструмент може працювати некоректно.

 

Практика показує, що найкраще купувати компресори з деяким запасом продуктивності. Якщо врахувати статистику, то коефіцієнт втрат при вході і виході стисненого повітря у різних компресорів, в залежності від їх типу, може становити від 5 до 50 відсотків.

 

Знаючи особливості і продуктивність того чи іншого компресора, можна приступати до вибору обладнання, з яким він буде працювати (у кожного інструменту є свій обсяг споживаного стисненого повітря). Потрібно знати, скільки видів обладнання буде з'єднуватися з Вашим компресора одночасно, а також врахувати весь обсяг споживаного повітря. Якщо будуть купуватися і підключатися не один, а кілька інструментів, то необхідно підрахувати їх загальне споживання. Для цього потрібно скласти ці показники, а також додати ще близько 20 відсотків продуктивності компресора.

 

Потужність.

 

Під потужністю компресора мається на увазі швидкість, з якою він справляється з виконанням своєї роботи. Тому чим потужніший двигун, тим швидше він зможе виробляти стиснене повітря. Щоб двигун швидко справлявся зі своїми завданнями, краще вибирати його з деяким запасом потужності. Потужність двигуна даного апарату вимірюється в кіловатах (кВт).

 

Робочий тиск.

 

Компресори можуть видавати різний тиск (від 6 до 10 атмосфер). Однак в основному все компресори дають на виході тиск в 8 атмосфер. Робочий тиск вимірюється в атмосферах, а також в такій одиниці виміру, як бар. Щоб не заплутатися, потрібно знати, що ці одиниці виміру практично рівні між собою (1 бар = 1 атмосфера).

 

Компресор Metabo POWER 250-10 W OF

 

У компресорів є мінімальне, а також максимальний робочий тиск. Мінімальний робочий тиск - це те, при якому компресор починає закачувати стиснене повітря в балон. Максимальним вважається тиск вже наповненого стисненим повітрям балона, при якому компресор вимикається. Ці показники важливо враховувати при виборі інструменту, з яким буде працювати компресор, оскільки якщо робочий тиск у інструменту більше, ніж у компресора, то він практично не буде відключатися, працюючи на знос.

 

Перемикач тиску.

 

На деяких моделях компресорів встановлені спеціальні перемикачі тиску. З їх допомогою можна самому вибирати необхідний тиск, регулюючи його при необхідності.

 

Пропускна здатність зворотного клапана.

 

Чим вище пропускна здатність зворотного клапана, встановленого на компресорі, тим більший об'єм повітря він може пропускати. Це важлива деталь, оскільки тиск і потужність компресора можуть бути досить великими, а клапан маленьким, за рахунок чого пропускної обсяг повітря стає набагато менше.

 

Обсяг ресивера.

 

Ресивер - це бак, в який наповнюється стиснене повітря. Обсяг цього металевого бака вимірюється в літрах. Ресивери можуть мати обсяг від 5 до 500 літрів. Вони можуть кріпитися як горизонтально, так і вертикально. Якщо вибрати дуже маленький ресивер, компресор буде часто запускатися, щоб наповнити обсяг бака стисненим повітрям. З іншого боку, якщо обсяг буде занадто великий, компресора доведеться довго наповнювати ресивер. Тому при покупці потрібно вибрати оптимальний обсяг ресивера, який буде достатній для інструменту, що працює від компресора.

 

Вага і габарити.

 

Є компактні компресори, а також мають досить велику вагу і габарити. Вага і габарити залежать від багатьох складових. Якщо це більш професійне обладнання, то воно може мати розмір в довжину близько 2 метрів. Зазвичай такі конструкції забезпечуються зручними ручками і коліщатками. Тому фактор ваги повинен прийматися до уваги менше, ніж мета, заради якої купується компресор.

 

Тип.

 

Існують компресори декількох типів.

 

Поршневі.

 

Компресор Metabo MEGA 650-270 D

 

Поршневі компресори є з прямим і з ремінним приводом. У компресорі з прямим приводом зверніть увагу на те, які фільтри стоять на ньому. Оскільки прямий привід сильно гріється, найкраще придбати металеві, а не пластикові фільтри. Всередині фільтра зверніть увагу на його склад. Краще, щоб матеріалом не був поролон. Для хорошої роботи фільтрів, їх важливо регулярно продувати. Якщо проводиться фарбування, то важливо тримати фільтри апарату подалі від бризок фарби, щоб вони не забивалися, або працювати на відкритому повітрі.

 

Поршневі компресори з ремінним приводом можуть мати кілька ступенів. У порівнянні з поршневими компресорами з прямим приводом, цей тип компресорів вважається більш зносостійким, оскільки навантаження на ремінний привід в 2-3 рази менше, ніж на компресор з прямим приводом. Гріються компресори з ремінним приводом теж менше, а навантаження з двигуна знімається за допомогою редуктора. Цей тип компресорів легше запускається, навіть в холодну погоду. Шків двигуна на компресорах з ремінним приводом може бути різним. Якщо він більшої величини, використовується один ремінь. Є також двигуни з меншим шківом, на який встановлюються два ременя. За рахунок меншого за обсягом приводного шківа, двигун набагато легше справляється зі своїм завданням, а також не перегрівається. Якщо необхідно щодня займатися фарбуванням автомобілів, або регулярно працювати з іншими видами інструментів на стислому повітрі, найкраще придбати компресор не з прямим, а з ремінним типом приводу.

 

Гвинтові.

 

Компресор Airpress APS MAXI COMBI DRY 15

 

Гвинтові компресори вважаються більш надійними, ніж поршневі. Тому вони використовуються на виробництвах, і вважаються професійним обладнанням. Цей вид компресорів працює з меншим шумом, витрачає менше електроенергії, а також може працювати без перерв. Якщо користуватися компресором необхідно постійно, як на виробництві, то найкраще придбати гвинтовий компресор. З іншого боку, якщо він необхідний для побутових потреб, не варто переплачувати. Варто також відзначити, що гвинтові види компресорів ремонтуються складніше поршневих.

 

Кількість манометрів.

 

Компресори можуть мати кілька манометрів, тобто приладів для вимірювання тиску. Вони призначені для того, щоб контролювати показники тиску. Якщо таких манометрів два, то один з них показує, яке тиск в баку зі стисненим повітрям, а другий відображає тиск на виході.

 

Кількість циліндрів.

 

На різних моделях компресорів встановлюється різна кількість циліндрів. Однак більш важливим є не стільки їх кількість, як їх розмір, що збільшує продуктивність.

 

Пропускна здатність шлангів.

 

Важливою деталлю в роботі з будь-яким типом компресорів є пропускна здатність шлангів, які підключаються до інструменту. Якщо підібрати маленьке перетин шланга, це може відбитися на роботі підключається до компресора інструменту. Він може втратити свою продуктивність, хоча сам компресор при цьому може бути досить потужним.

 

При виборі компресора в магазині, попросіть включити його, щоб перевірити, наскільки плавним є його хід і видаваний звук. При роботі з компресором і пов'язаним з ним обладнанням, важливо використовувати всі заходи безпеки. Співпрацюйте з консультантам магазину in-green, який надасть додаткову інформацію по цьому обладнанню.