Дача - особливе місце проживання. Тут господарі працюють на присадибній ділянці, налагоджують механізми транспортної техніки, а потім ще і відпочивають перед телевізором. У цьому місці йде багато часу, яке хочеться витратити тільки з користю. Чемні дачники намагаються передбачити максимум ускладнень такого приємного проведення часу на свіжому повітрі і в дали від цивілізації. Одне з таких ускладнень - аварійне або планове відключення електроенергії або перевантаження лінії через підключення потужної техніки.


Що в цих випадках стане виходом? Однозначно: покупка генератора! Хоча для багатьох цей факт очевидний, проблема вимальовується в іншому. Як же вибрати необхідну модель, яка б змогла забезпечити затишне проживання в заміському будинку. Торкнемося основних модифікацій мініелектростанцій.


Ну, по-перше, як можна вдало класифікувати генератори для дачі? Мабуть, цей список нічим не буде відрізнятися від усього наявного асортименту в продажу. це:

  • дизельні,
  • бензинові (в тому числі інверторні),
  • газові,
  • гібридні (газ / бензин).


Тепер варто докладно розглянути кожен з підвиду генератора для дачі, щоб побачити їх в потрібному споживчому ракурсі. Для цього проаналізуємо наступні параметри агрегатів, представлених на сторінці інтернет-магазину «Інгрін»:

ü   потужність,

ü  кількість фаз,

ü  тип генератора,

ü  час безперервної роботи,

ü  оснащення додатковими функціями,

ü  ступінь зручності при експлуатації.

 

Детальну інформацію про генераторах для дачі можна побачити на сторінці магазину in-green.com.ua

 

Почнемо в найпоширеніших, з бензинових.

 

Бензиновий генератор Konner & Sohnen KS 3000


Бензиновий генератор. Модельний ряд цілком задовольнить споживача, у якого є потреба придбати генератор для дачі. Подивимося по порядку можливості техніки.

1). Показники потужності має свій діапазон, від чого залежить і вартість. Тому варто уважно підбирати цю характеристику, щоб не переплачувати зайвого і в той же час досягти потрібного результату в підключенні всього обсягу необхідної техніки.


Для точного розрахунку підраховуємо всі електричні прилади, аж до лампочок. До цього результату додаємо 20, а то і 30%. Краще це зробити на папері і пройтися по всіх приміщеннях, щоб не упустити будь-якої споживач. Запас потужності допоможе уникнути проблем у разі, якщо з'явиться необхідність підключити додаткові інструменти. Не варто забувати і про гараж і майстерню.


Якщо дача невелика, то для набору елементарної побутової техніки (холодильник, телевізор, фен, праска, лампочки) достатньо потужності генератора до 2 кВт. Але, а в разі, якщо планується підключення електроінструментів і багато побутових приладів з нагрівальними елементами (пральна машина, електроплита і подібне), то краще не скупитися на вартості і купити агрегат з потужністю до 7 кВт.


2). З вибором кількості фаз все просто: підійде однофазний генератор. При будівництві житлових приміщень, як правило, передбачена однофазная ланцюг.

 

3). За типом генераторів можна відзначити синхронні і асинхронні. Останні мають чудові особливості. Вони довговічні в зв'язку з тим, що мають простий пристрій, що звільнився від обертових обмоток і електронних елементів. Такий тип стійкий до коротких замикань, перевантажень. Тому, якщо господар дачної садиби має в арсеналі особливо чутливу техніку (комп'ютер, телевізор і подібне), то він може бути спокійний за умови їх роботи. Їх напхані електронікою нутрощі не постраждають від неполадок в мережі. Також варто відзначити, що коефіцієнт гармонік зовсім невеликий (НЕ> 2%), якщо порівнювати з синхронними приладами. І це означає, що генератор асинхронного типу виробляє практично одну корисну енергію.

 

4). Час безперервної роботи бензогенератора досягає в деяких моделях 13 годин. При цьому, варто зазначити, що він абсолютно невибагливий до місця установки. Він вільно може працювати на морозі. Це дуже зручно. Так генератор на дачу можна встановлювати в будь-якому зручному місці. А якщо враховувати досить гучну роботу агрегату, то його багато хто воліє розташовувати в гаражі, на веранді, в котельній. У гаражі в холодну пору року цей прилад допоможе при необхідності завести машину.

 

5). Спосіб включення генератора може бути ручний, а може - автоматичний. Останній варіант має значення для дачників, які живуть в районах, де часто відключається електроенергія, а в будинку знаходиться постійно включена техніка (морозильна камера, газовий котел, система водопостачання та вентиляції). В цьому випадку при припиненні централізованого харчування, генератор сам здійснює автоматичний запуск буквально через 10-30 секунд. Але, якщо генератор включається тільки в присутності господарів, то не варто витрачатися на дорогу модель з автозапуском, а досить купити агрегат з ручним стартером. Він легко приводиться в робочий стан оператором.

 

6). Додаткові функції в різних моделях відрізняються, але всі вони спрямовані на зручність при експлуатації і максимальний захист приладу від пошкоджень:

лічильник мотогодин,
система охолодження,
захист від механічних пошкоджень, проникнення сторонніх тіл і вологи,
захист двигуна при низькому рівні масла,
індикатор рівня паливного бака, і інші.

Інверторний генератор WEEKENDER X950I

 

Інверторні генератори. Такі агрегати працюють від бензину і тому багато в чому схожі з ними за принципом роботи. Але є відмінні риси, які в цілому і формують досить високу вартість щодо бензинових родичів. Головним достоїнством є принцип роботи по перетворенню струму і отримання на виході високих якісних показників, а також чистої синусоїди. Регулювання всіх процесів проводиться в електронному режимі. Тому його використовують для заживлення особливо чутливої ​​техніки (газовий котел, комп'ютерна техніка та інше). Компактні габарити і невелика вага (4-14 кг) дозволяють легко його транспортувати.

Дизельний генератор DALGAKIRAN DJ 7000 DG-E

 

Дизельні генератори. Вартість цих типів приладів вище бензинових. Але в разі, якщо необхідно постійне використання мініелектростанцій на дачі, то покупка буде виправдана. Дизельні генератори мають ресурс значно більший. Дизельне паливо дешевше і менш пожежонебезпечні. Доцільно купити генератор для дачі саме такої модифікації, якщо розраховане споживання не більше 10 кВт.

Газовый генератор HYUNDAI HHY3000FG

Газовий генератор HYUNDAI HHY3000FG

 

Газові генератори. Порівняно недавно в широкому асортименті на прилавках країни з'явилися газові або комбіновані (газ / бензин) генератори. Висока вартість агрегатів виправдовує їх довговічністю і економічністю. Є моделі, які при 50% навантаженні можуть працювати до 15 годин, за умови використання газу (балонного або магістрального). Гібридна серія мініелектростанцій порівняно менш потужні (до 5 кВт), але цього цілком достатньо для живлення всієї основної побутової техніки на дачі. Гарантію якості дають світові лідери (Німеччина, Корея, Японія, Латвія) з виробництва подібного обладнання.

 

Перейти в каталог дизельних генераторів для дач