Часто ми стикаємося з проблемами, коли необхідно дуже швидко обігріти житлове або ж виробниче приміщення, підтримати необхідний температурний режим, або ж просто висушити оздоблювальний матеріал на будівельному об'єкті. Тоді досить ефективним рішенням послужить газова гармата.

 

Цей апарат може працювати на зрідженому (балонному) газі, але також можна зустріти варіанти виробів, які можуть працювати і на магістральному (природному), але вартість їх буде порядок вище, ніж у тих, які використовують балонний газ, тому вони менш поширені.

 

Розглянемо принцип роботи даного пристрою на балонному газі. Робота газової гармати полягає в тому, що паливо, в даному випадку скраплений газ, згоряючи віддає свою теплову енергію, що проходить через теплообмінник повітрю. Так як газ в даному варіанті знаходиться в рідкому стані, то для уникнення занадто швидкого випаровування газу в пальнику і відповідно вибуху, між пальником і газовим балоном знаходиться газовий редуктор, функцією якого є процес переходу газу з рідкого в газоподібний стан, а також контроль його подачі на пальник розглянутого пристрою.

Газові гармати

 

Але також необхідно пам'ятати, що для роботи даної гармати буде потрібно не тільки, але також електроенергія, тому в її конструкції є потужний вентилятор, який відповідає за циркуляцію повітря, який проходить через теплообмінник в процесі експлуатації і чим потужніший встановлений вентилятор, тим більшу масу повітря зможе пропустити через себе гармата.

 

Перевагами даного виробу є те, що він здатний обігріти досить велике приміщення за мінімальний термін, а також їх економічність в процесі експлуатації. Так якщо взяти для електричну теплову гармату, їй буде потрібно близько 30 Квт / год електроенергія, а також як правило спеціальна трифазна мережа на 380 В., то в газовій потрібна лише стандартна побутова мережа на 220 В., для подачі живлення на вентилятор і балон з газом. Також можна відзначити з позитивних моментів, невеликі габарити побутових газових гармат, які разом з тим, здатні обігріти площу на 200 квадратах площі.

Газова гармата MASTER BLP 17 M

 

Даний вид теплового обладнання можливо використовувати в закритих приміщеннях, з невеликою періодичністю провітрювання, тому сама конструкція зроблена таким чином, щоб при згорянні газ не утворював неприємного запаху і вихлопу.

 

Також можна відзначити, що існують дві конструктивні особливості в газових гарматах, вони бувають пересувними і стаціонарними. Пересувні в основному мають потужність від 10 до 100 Квт, вони обладнані або транспортировочной ручкою або колесами. Вони є найпоширенішими за рахунок своєї мобільності, і знайшли широке застосування в таких сферах, як наприклад монтаж натяжних стель.

Газова гармата Ballu BHG-20M

 

Стаціонарні газові гармати менш поширені, але також мають свою сферу застосування, максимальна потужність даного обладнання як правило більше 100кВт. З недоліків тільки є великі габарити вироби.

 

Газова гармата MASTER BLP / N 80

 

Також хотілося б приділити увагу ще однієї опції, яка існує в даних агрегатах, така як наявність термостата. Термостат або може уже йти в стандартній комплектації газової гармати, або встановлюватися окремо, якщо конструктивна особливість гармати, дозволяє його встановити. Цей пристрій, дозволяє автоматично підтримувати задану температуру.

 

Щоб правильно зробити вибір в придбанні, необхідно також розрахувати теплову потужність газової гармати в залежності від характеристик приміщення, а також температури навколишнього середовища. Розрахунок відбувається за формулою: Р (кВт / год) = V x ΔT x K / 860

 

 У цій формулі основними показника виступає:

 

V - об'єм приміщення, який вимірюється в метрах кубічних;

ΔТ - різниця між температурою повітря поза приміщенням і необхідною температурою безпосередньо всередині приміщення;

К - коефіцієнт теплових, який залежить від конструкції і ізоляції приміщення.

 

  • без теплоізоляції (К = 3,0 - 4,0);
  • проста теплоізоляція (К = 2,0 - 2,9);
  • середня теплоізоляція (К = 1,0 - 1,9);
  • висока теплоізоляція (К = 0,6 - 0,9).


І на закінчення, провівши всі необхідні розрахунки і з огляду на поставлені завдання, які будуть поставлені для даного обладнання, можна переходити безпосередньо до придбання газової гармати.