Існують різні види шліфувальних машин: стрічкові, вібраційні, пласко, кутові і т.д. Така різноманітність машин обумовлено тим, що кожна з них служить своєї певної мети. Принципом роботи цього виду шліфувальної машинки є зворотно-поступальні рухи шліфувального круга. Ексцентрикова шліфувальна машинка призначена для тонкого шліфування, якісної обробки різних поверхонь. Ексцентрикові шліфувальні машини можуть успішно видалити будь-які фарби, лак, шви від зварювання, а також шліфувати деревину, метал, органічне скло, пластик, бетон і багато інших композиційні матеріали. У порівнянні з іншими шліфувальними машинами, ексцентрикова ідеально готує поверхню для нанесення лаку, морилки і фарб.

 

Ексцентрикова шліфмашинка

 

Побутова чи професійна?


Як і при виборі будь-якого інструменту, необхідно визначитися з метою, для якої вам потрібен цей інструмент, а також тим, наскільки часто ви будете ним користуватися. Якщо це тимчасова робота, цілком може підійти побутова машинка бюджетного плану. Якщо ж вам необхідно користуватися їй постійно, день у день, або виконати великий обсяг роботи в стислі терміни, краще придбати професійний інструмент.

 

На що варто звернути увагу при виборі?


Потужність.

 

Важливим фактором, який варто врахувати, - це потужність електродвигуна шліфувальної машини. Чим могутніше машинка, тим сильніше її здатність грубої обробки матеріалів. Для тонкої обробки краще підходять машини з меншою потужністю.

 

Функціонал.

 

На деяких моделях ексцентрикових машинок, є кнопка регулювання швидкості обертів. Ця функція дуже корисна тоді, коли вибираєш матеріал, з яким доведеться працювати. По суті, можливість регулювання обертів, може допомогти заощадити на покупці декількох машинок, оскільки одні більше можуть підходити для грубої, а інші, - для тонкої обробки матеріалу. Більш потужні шліфувальні машини мають, відповідно, і великою вагою.

 

Ексцентрикова шліфмашинка RYOBI ROS300

 

Вага інструменту.

 

Це необхідно врахувати, якщо потрібно працювати в важкодоступних місцях, наприклад на стелі. На вагу машини впливає і те, що саме спричиняє рух механізм. Це може бути не тільки електродвигун, але і стиснене повітря. Пневматичні ексцентрикові шліфувальні машини, які працюють за допомогою стисненого повітря, за рахунок меншої кількості входять до них деталей, важать менше.

 

Діаметр шліфувального круга.

 

Чим більше діаметр шліфувального круга, тим ширше поверхню обробки, але і менше якість. Найпоширенішими і найбільш практичними вважають такі розміри шліфувального круга: 115, 125 і 150 мм. Шліфувальні кола діаметром 115 і 125 мм, найбільш якісно обробляють угнутоопуклі поверхні і вироби з різного роду закругленнями. Шліфувальні кола діаметром 150 мм, частіше використовуються для більш грубих робіт і призначаються для поверхонь більшою за площею обробки.

 

Швидкість обертання.

 

Швидкість обертання машини теж впливає на якість оброблюваних поверхонь, причому більшу кількість оборотів знижує якість, а не навпаки.

 

Шліфувальна машина BOSCH PEX 300 AE

 

Комплектуючі.

 

У різних моделей, різні механізми зміни шліфувального диска. Одні пристрої забезпечені спеціальними зажимами, інші, - липучками, що дозволяють швидко змінити шліфувальний диск.

 

У деяких моделей з більш потужними двигунами, для зручності передбачена друга ручка. Якщо шліфувальна машина має більшу вагу, то ручка допомагає в більш якісній обробці матеріалу, в економії сил і більш зручна у використанні.

 

Для збору тирси, стружки та іншого сміття, в ексцентрикових шліфувальних машинах використовуються спеціальні пилозбірники. Вони можуть бути пластиковими, паперовими, тканинними, а також підключатися до пилососа. Від того, які пилозбірники використовуються, залежить зручність роботи. Якщо потрібно багато працювати, краще використовувати змінні прозорі пластикові фільтри або придбати модель, в якій передбачена можливість підключення до пилососа. У деяких моделях така можливість передбачена не безпосередньо, а через спеціальну насадку.

 

Є такі види робіт, які здійснюються в місцях, де немає доступу до електрики, або використання дроти дуже незручно. У таких випадках варто звернути увагу на шліфувальні машини, які можуть працювати автономно за рахунок акумуляторів.

 

Акумуляторна шліфмашина RYOBI CRO180MHG

 

Деякі види ексцентрикових шліфувальних машин мають ряд додаткових функцій. Наприклад, для початківців, будуть практичні моделі з електронною системою, за допомогою якої машина набирає швидкість поступово, не порушуючи оброблювану поверхню. Існують також моделі, в яких є функція підтримки постійної частоти обертання. У них частота обертання механізму не змінюється, навіть якщо змінюється навантаження.

Ексцентрикова віброшліфмашини DEWALT D26453

 

Отже, давайте підсумуємо. Що важливо врахувати при виборі ексцентрикової шліфувальної машини?

 

  1. Потужність машинки визначить, чи буде вона використовуватися для грубої або тонкої шліфовки.
  2. Швидкість обертання двигуна і можливість регулювання обертів впливає на якість і дає можливість працювати з різними матеріалами.
  3. Діаметр шліфувального круга впливає на розмір площі оброблюваної поверхні.
  4. Вага виробу впливає на можливість застосування приладу в важкодоступних місцях.
  5. Який використовується мішок?
  6. Чи є можливість підключення до пилососа?
  7. Чи необхідна модель з другої рукояткою?
  8. Який варіант кріплення шліфувального диска?

 

У магазині in-green, досвідчені консультанти, допоможуть вибрати інструмент, який відповідає всім вашим запитам і потребам.

 

Заходи безпеки.


Відносно роботи з ексцентриковими шліфувальними машинами варто врахувати деякі заходи безпеки. Якщо має бути багато роботи, то краще підключити машинку до пилососа і використовувати засоби особистого захисту.

 

Під час проведення робіт необхідно використовувати окуляри. Рукавички і респіратор, які захистять вас від шкідливої ​​абразивного пилу. Якщо ви шліфуєте поверхні з лаком і пластмасою, потрібно виставляти мінімальну швидкість, щоб не зіпсувати поверхні.

 

У найпростіших випадках шліфувальних машин, потрібно пам'ятати, що їх потрібно включати до початку зіткнення з оброблюваної поверхнею. Для того, щоб якість шліфування було краще, не варто сильно налягати на машину.