Багато з нас, хоча б раз в житті стикалися з необхідністю заготівлі дров на зиму, і напевно все знають наскільки це складно зробити вручну за допомогою сокири або колуна - це забирає багато зусиль і часу. Кожен замислюється як же все-таки зробити цю роботу найбільш ефективною, ергономічними і простий для кожного. Тут нам допоможе покупка дровокола.

 

У даній статті ми розглянемо гідравлічні і гвинтові дроворуби, які є найбільш поширеними. Що з себе представляють дані типи дроворуби, які основні характеристики в ньому присутні і як правильно зробити вибір при покупці? Багато покупців задаються цим питанням при виборі оптимальної моделі, яка б відповідала вимогам покупця.

 

Гідравлічні дроворуби

 

Почнемо з найпоширенішого - «гідравлічного». Дані моделі дровоколов мають в своїй основі надійну рамну конструкцію, на якій безпосередньо встановлений ніж службовець вістрям для розколювання поліна, а зусилля створюється за рахунок електричного двигуна і гідравлічного поршня, які в зв'язці створюють необхідне зусилля і штовхають заготовку на ніж, за рахунок чого і відбувається процес колки дров.

 

Горизонтальний або вертикальний?

 

Основні відмінності полягають в розташуванні станини для установки колоди. Найбільшим попитом серед для приватного використання є горизонтальний тип, за рахунок своєї мобільності, легкої ваги, безпеки в експлуатації і невеликих габаритів. У даних моделях заготівля переміщається в спеціальному жолобі і подається на ніж. Станини горизонтальних дроворуби можуть мати високу (на ніжках) і низьку конструкцію для поліпшення ергономіки використання. Конструкція на ніжках зручна буде тим, що вам не доведеться постійно нахилятися для укладання заготовки. Також дроворуби обладнані колесами для транспортування, що дозволить легко і швидко перемістити в потрібне місце.

 

Дровокол GRUNFELD YP5225

 

Вертикальні дроворуби є більш промисловим варіантом, де необхідна висока продуктивність і використовуються заготовки більш великих розмірів. В даному типі дровоколов немає необхідності піднімати колоди, досить лише тільки встановити їх вертикально і перемістити на станину. Ніж тут буде подаватися зверху вниз. Станина даного має задоволений високий вага, що забезпечує високу стійкість обладнання при роботі, і як правило використовуються в стаціонарних умовах роботи. Верстати обладнуються як правило надійними фіксаторам, які допоможуть утримати колоду у вертикальному положенні.

 

Дровокол Scheppach HL700 (380 V)

 

Розміри заготовок, сила розколювання і потужність приводу.

 

Основною характеристикою для даного обладнання, є зусилля тиску поршня на заготовку, яка вимірюється в тоннах. Для побутового використання, досить використовувати дроворуби з силою розколювання від 4 до 6 тонн з двигуном до 3 Квт і однофазної побутової мережі 220В, що дозволить досить швидко наколоти дров для печі або лазні. Але якщо ж вам буде потрібно дровокол для більш складних завдань (професійної сфери використання), тоді слід розглядати більш потужні варіанти із зусиллям від 6 до 10 тонн і отже з більш високою потужністю двигуна понад 3 Квт. Дані моделі можуть використовуватися як в стандартній мережі 220В або спеціальну трифазну 380 В. Дане обладнання може використовуватися на підприємствах, де буде вимагатися збільшений обсяг робіт. Що стосується використовуваних розмірів поліна, що є важливим фактором у виборі даного пристрою, то тут необхідно звернути увагу на довжину і діаметр розколює заготовки. Цей показник буде прямо залежати від ходу поршня, тобто якщо у горизонтальних дровоколов довжина буде обмежена розміром станини, то у вертикальних дровоколов є можливість обмеження довжини ходу поршня, що дає можливість робити їх більш універсальним у використанні. Що відносно діаметра заготовки, то в побутових дроворуби діаметр використовуваної заготовки варіюється від 25 см до 40 см у виняткових випадках, тоді як професійні дроворуби, можуть впоратися з товщиною колоди понад 50 см в діаметрі. Відносно довжини, то в горизонтальних варіантах виконання дроворуби, довжина обмежується до 52 см, тоді як в дроворуби вертикального типу, максимальна довжина буде залежати від довжини самої рейки.

 

Гвинтові дроворуби

 

Також існує ще один тип дровокола, який давно зустрічається, і має досить просту конструкцію. В даному типі дровокола, вісь приводу пускає в хід гвинтової конус, який в свою чергу при подачі заготовки буквально угвинчується в шари деревини, за рахунок чого і виходить процес розколювання. Дана конструкція підходить для невеликих обсягів робіт, але також дані дроворуби досить затребувані за рахунок простоти своєї конструкції.

 

Дровокол Sadko ES-2200

 

І на закінчення можна підсумувавши вищеописане, при покупці необхідно визначитися з об'ємом робіт, який буде виконувати дане обладнання, якщо це буде помічник для дому, заготівля дров для лазні, каміна, гриль, домашній твердопаливний котел, то можна сміливо брати побутове або напівпрофесійне якість, якщо ж це буде серійна заготівля дров, то краще зупинити свій вибір на професійному дроворуби. Також важливу роль буде грати виробник, краще придбати обладнання відомого бренду, який буде витримувати високі навантаження і мати високу продуктивність, а також стане вашим надійним помічником.