Основне призначення дренажних насосів полягає в перекачуванні води, в тому числі забрудненої волокнистими і грязьовими домішками. Насоси даного типу, ідеальні у вирішенні безлічі завдань пов'язаних з перекачуванням води. Вони чудово підійдуть, коли виникає необхідність, наприклад, осушити затоплений підвал, погріб, гараж. Також дані апарати, знаходять своє застосування для відкачування води з басейнів, колодязів, також вони можуть використовуватися для поливу на дачній ділянці. Все буде залежати від наявності домішок в воді. У зв'язку з цим необхідно дуже серйозно підійти до вибору дренажного насоса, виходячи з майбутніх потреб.

 

У даній статті ми розглянемо заглибні дренажні насоси, їх конструктивні особливості, принцип роботи, і в чому полягають основні відмінності.

 

Що ж являє собою конструкція дренажного насоса? Будь-дренажний насос, незалежно від виробника, представляє в своїй конструкції основні складові: корпус агрегату, в якому розміщується електродвигун з насосним вузлом. Насосний вузол насоса є відцентрове робоче колесо, іменоване «крильчаткою», яке насаджується на вал ротора електродвигуна, за рахунок чого і приводиться в дію насос. Забір води здійснюються через всмоктувальні отвори, розташовані в корпусі насоса і величина яких, безпосередньо залежить від максимальної величини твердих частинок, які здатне пропустити через себе пристрій.

 

Дренажні насоси

 

Також на більшості заглибних дренажних насосів, можна побачити поплавковий перемикач, що представляє набір датчиків в герметичному пластиковому боксі, основним призначенням якого є спостереження за рівнем води і в разі падіння рівня води, відключення агрегату, з метою недопущення роботи агрегату в сухому режимі, і як наслідок виходу з ладу, так як вода відіграє роль охолоджувача двигуна.

 

Дренажний насос SPRUT CUT 3.1-8-31 TA

 

На даний момент можна зустріти насоси, які не мають поплавка, з технологією «аквасенсор». Технологія «аквасенсор», являє собою вбудований регулятор, який дозволить виставити бажаний рівень води для включення і відключення насоса. Дана технологія ідеально підходить для резервуарів, які мають вузький простір, а також дозволить досягти мінімальний рівень рідини всього лише 5 мм.

 

Перед придбанням насоса, необхідно в першу чергу визначитися в якому середовищі буде використовуватися даний пристрій. Залежно від середовища в якій працюватимуть дані насоси, то можна виділити 3 типи: для чистої води, слабозагрязнённой і брудної води. Виходячи з цих даних, насоси для чистої води, мають можливість перекачування частинок максимальний розмір яких становитиме 5 мм; для слабозагрязнённой води, здатні впоратися з твердими частинками розмір яких не перевищуватиме 25 мм; отже для брудної води здатні пропускати частинки до 38 мм.

 

Дренажний насос НАСОСИ ПЛЮС ОБЛАДНАННЯ DSP-550PD

 

Що відносно сфери застосування: для чистої води, ідеально підійде сфера застосування, така як водозабір з колодязів, осушення басейнів, відкачування дощової води з резервуарів. Для полугрязной води, знайде своє застосування для осушення зливостоків, відкачування води з погреба, колодязів. Для брудної води - можна використовувати для осушення котлованів, відкачування паводкових вод, при осушенні колодязів.

 

Якщо говорити про продуктивність, то для апаратів призначених для чистої і слабозагрязнённой води, вона становить від 83 до 230 л / хв в середньому, в той же час висота підйому рідини становить від 5 до 12 метрів, тоді як насоси для брудної води, впевнено можуть перекачувати від 35 до 450 л / хв., також при цьому забезпечую подачу води на висоту від 5 до 22 метрів, при цьому частки, включаючи гравій, які здатний пропустити насос можуть коливатися в діаметрі від 10 до 15 мм.

 

Дренажный насос НАСОСЫ ПЛЮС ОБОРУДОВАНИЕ DSP-550S

 

Також в лінійці дренажних насосів, є агрегати, оснащені чавунним або нержавіючим корпусом насоса, які ідеально зможуть підійти для найбільш складних умов роботи. У цих насосах дуже часто можна зустріти додатковий ніж-подрібнювач, який з легкістю можемо впоратися із забрудненою водою, насиченою твердими відходами.

 

Серед основних переваг заглибних насосів, можна виділити високу і потужність і продуктивність, можливість використання для осушення резервуарів, глибина яких може досягати декількох десятків метрів, низька гучність даних агрегатів.

 

Насос дренажний Aquatica QDX3-20-0.55A
 

Також з достоїнств можна виділити, то що глибинні насоси в силу специфіки своєї роботи, постійно перебуваючи під водою, вимагають надійної ізоляції агрегатів, тому при їх виготовленні застосовуються тільки стійкі до корозії матеріали, здатні витримувати механічні пошкодження. Матеріалом виготовлення для вузлових деталей, в більшості випадків, служать полімери, леговані і вуглецеві сплави і стали, також в більш дорогих версіях, для ізоляції електродвигуна насоса, можуть використовуватися сальники з керамічних манжет.

 

Підбивши підсумок, виділимо головні характеристики при виборі даного обладнання, на які в першу чергу слід спиратися:

 

1. На продуктивність, яка буде визначена з розрахунку обсягу робіт, які повинен виконувати даний агрегат.

2. Напір, для визначення даного параметра вам необхідно знати приблизну висоту і відстань, на яке буде необхідно подавати воду. Цю величину досить легко прорахувати, як різниця між відміткою виходу води їх патрубка і глибиною занурення насоса.

3. Середовище, в якому буде працювати насос, тобто буде використовуватися для перекачування брудної або чистої води, а також температурний режим рідини.