Коли необхідно зробити дрібний ремонт у будинку або на дачі, щось підштукатурити, вилити з бетону бордюр, або забетонувати стовпчики для огорожі, то можна зробити заміс суміші вручну, обійшовшись при цьому простим коритом. Але зовсім інша справа, коли має бути масштабне будівництво, де кількість бетону або розчину, буде використано набагато більше. В такому випадку необхідно задуматися про придбання бетономішалки, яка заощадить час і сили в роботі, а також підвищить якість робочої суміші. Варто підійти до вибору бетономішалки досить серйозно, адже ця техніка не з дешевих, тим більше нам не хотілося б, щоб вона вийшла з ладу раніше, ніж закінчаться будівельні роботи. Нижче представлені різновиди бетономішалок, їх переваги та недоліки, а також деякі характеристики, які коштувати врахувати при виборі даного агрегату.


Бетономішалки

Види бетономішалок.


За методом перемішування бетономішалки діляться на два типи: з примусовим перемішуванням (роторна) і гравітаційна.


З примусовим перемішуванням.

Цей вид апарату має на увазі, що сама ємність і знаходиться в ній суміш залишаються нерухомими, а перемішування відбувається за допомогою обертових лопатей. Такі бетономішалки досить вузькоспрямовані в роботі і не дуже практичні.


Гравітаційна.

Цей вид бетономішалок досить широко поширений і більш практичний. Він дозволяє перемішувати суміш з більш твердими і великими частками. Робочий процес відбувається за допомогою обертового барабана, в якому знаходяться лопаті. Розчин піднімається всередині бака з обертовому напрямку, а досягнувши верхньої точки, падає вниз, завдяки чому відбувається якісне перемішування розчину. Такий принцип роботи дозволяє виробляти зручну вивантаження готової суміші, так як розташовані по периметру лопаті видають її порційно. Так як ринок наповнений бетономішалками саме такого типу дії, то далі піде мова саме про них.

 

На що слід звернути увагу при виборі.


Обсяг барабана.

Як же визначити який розмір барабана, буде найприйнятнішим? Від розміру бака залежить який об'єм робочої суміші агрегат зможе перемішати за один заміс, а відповідно і за робочий день. Але не варто плутати розмір бака з об'ємом вироблюваної їм суміші. Як правило, барабан буде справлятися зі сумішшю об'ємом в 2/3 від свого розміру. Тобто якщо розмір барабана 150 л, то обсяг продукції, яку він суміші складе 100-105 л. Але вирішуючи який вибрати обсяг, не забудьте врахувати транспортабельність і вага агрегату, а також зручність роботи їм в обмеженому просторі. Для будівельних робіт (наприклад, зведення одноповерхової будівлі), підійде бетономішалка з об'ємом барабана в 110-130 л. Її вага складе десь 50 кг.

 

Бетономішалка Forte EW2125P


Потужність двигуна.

Від потужності двигуна, який приводить барабан в рух, залежить те, з якою тривалістю може працювати агрегат за певний проміжок часу. Деякі вибирають бетономішалки з максимальним показником потужності, сподіваючись на те, що це підвищить швидкість роботи і продуктивність. Як би там не було, при виборі показників потужності, варто врахувати дві сторони медалі. По-перше, чим більше потужність, тим більше витрат на електроенергію. По-друге, варто вибрати правильні співвідношення обсягу бака і потужності двигуна. Бетономішалка з великим об'ємом барабана, припустимо з місткістю в 130 л готової суміші, є хорошим показником по продуктивності, однак, якщо потужність двигуна при таких обсягах буде становити менше 700 Вт, то продуктивність її значно впаде, і навряд чи вона буде працювати адекватно при повному своєму заповненні. Тому тут варто знайти золоту середину.

 

Тип приводу.

За типом приводу або передавальному механізму, бетономішалки діляться на два типи: вінцеві і редукторні. У обох типів є як переваги, так і недоліки.


Вінцеві. Вінець, огинає барабан приводиться в дію за допомогою зубчастої шестерні, завдяки чому відбувається обертання. Термін служби таких бетономішалок менше, через те що потрапляє пил на шестерню і вінець «з'їдає» їх, приводячи в непридатність. Незважаючи на це, всі комплектуючі легко купуються і замінюються. Вінець виготовляють або з поліуретану, сталі або чавуну. Останні два прослужать довше. Хоча на термін служби багато в чому може впливати як навколишнє середовище, так і правильність використання техніки.


Бетономішалка INTERTOOL DT-9140

 

Привід редуктора. Завдяки тому, що редуктор добре захищений від попадання вологи, пилу і розчинів, термін бетоносмесителей набагато довше, ніж у венечного типу. Але недолік в тому, що якщо такий привід ламається, полагодити його дуже складно або практично неможливо. Навіть якщо і вийде зробити ремонт, апарат вже не буде працювати правильно як раніше.

Бетономішалка Forte EW7150


Напруга живлення двигуна.

Якщо плануючи грандіозне будівництво, де необхідно буде велика кількість розчинів або бетону, було прийнято рішення придбати більш потужну бетономішалку, яка видає великі обсяги суміші, то будьте готові, що вона може бути обладнана трифазним двигуном. Відповідно буде потреба в пошуку 380 В або ж в генераторі, що не зовсім практично. Але більшість моделей працюють з напругою в 220-240 В.

 

Зручність у роботі.

Звертайте увагу на каркас агрегату: на його стійкість і розмір коліс для його транспортування. Чимало важливо і те, яким методом здійснюється викид готової суміші. У деяких моделей це відбувається шляхом натягування керма на себе, що дозволяє зубців вийти із зачеплення, даючи можливість вільно перекинути барабан. Деякими було помічено, що такий спосіб не дуже зручний при роботі. Тому вони віддають перевагу педальному методу. Тобто, здійснювати вивантаження розчину або бетону шляхом натискання голий на педаль, яка розташована внизу.


Якщо користуєтеся бетонозмішувачів з вінцевих приводом, ні в якому разі не змащуйте його, а також шестерінку солідолом або інший мастилом, це тільки зашкодить, так як пил, пісок і бруд будуть прилипати ще сильніше.

Підведемо підсумки.


Спочатку, перед тим як придбати бетономішалку, чітко визначтеся з об'ємом, який належить виконати. Врахуйте все за і проти того чи іншого виду приводу. Не забудьте про співвідношення показників обсягу і потужності апарату. А також, звертайтеся за допомогою до консультанта магазину in-green, який надасть додаткову інформацію з усіх питань.