Переконати досвідченого зварювальника в пріоритетності того чи іншого обладнання практично неможливо - він знає, з якими параметрами і за якими металів краще застосовувати зварювальний напівавтомат або інвертор.

 

Для домашнього майстра значної різниці може і не бути - в побутових цілях підійде і те й інше обладнання. Різниця між ними зазвичай полягає в вартості - инверторная зварювання традиційно обходиться дорожче. Проте, відмінності є і їх слід враховувати.

 

Особливості вибору інвертора


Інверторне обладнання відрізняється тим, що на виході трансформатора встановлена ​​плата, коригуюча робочі характеристики дуги. Таким чином, такий інструмент при зварюванні утворює більш акуратний шов і може застосовуватися в професійних цілях при роботі з невеликими заготовками.

 

Kende IN-265

Інверторна зварювання Kende IN-265

 

У той же час в питанні що краще - інвертор або напівавтомат, коли мова йде про зварювання алюмінію або мідних виробів, пріоритет однозначно залишається за інверторним пристроєм.

 

Особливості вибору полуавтомата


Для міцного зварювання чорних металів, а також масивних і товстих виробів з них безперечно потрібна напівавтоматичне зварювання. У такого апарату більш потужна дуга. Наприклад, при кузовних роботах навіть не доводиться думати, що вибрати - напівавтомат або інвертор. Однозначно перший варіант більш ефективний.

INTERTOOL DT-4319

Зварювальний напівавтомат INTERTOOL DT-4319

 

До того ж до того вартість напівавтоматичного апарату для зварювання значно нижче ціни інвертора.

 

Висновок

 

Тому з технологічної точки зору вирішувати питання про покупку зварювального напівавтомата або інвертора слід виходячи з майбутнього застосування і типу зварювальних поверхонь. Перед вибором бажано ознайомитися з експлуатаційними особливостями і функціональними можливостями як инверторной, так і напівавтоматичного зварювання.