Заняття активними видами зимового спорту, частих відпочинок на гірськолижних курортах, катання на лижах за містом, та й просто ранкова зимова пробіжка - все це призводить до швидкого нагріву тіла. Слідом за цим практично завжди створюється ризик переохолодження навіть при короткостроковому зниженні активності - низькі температури неодмінно вплинуть на розпалену шкіру і внутрішні органи.


Але якщо людина знає, навіщо потрібно спортивне термобілизна і вміє ним користуватися - таких проблем з ймовірністю в сто відсотків, не виникне!


Як вибрати спортивну термобілизну?


Вибір такого спортивного комплекту - завдання в принципі нескладна. Оскільки мова йде про фізичні навантаження, при яких виділяється піт і підвищується вологість у районі шкіри, то визначати вибір слід серед комплектів із синтетичних тканин. Найкращим вибором стануть тканини таких різновидів:

 

 

  • Поліестер;
  • Еластан;
  • Фліс;
  • Микрофибра;
  • Поліпропілен;
  • Поліакріл і деякі інші.

В окремих випадках, коли заняття спортом не припускають підвищеної активності, можна використовувати матеріали з комбінованою структурою. Вони створені з включенням в халепу волокон ниток природного походження - з льону, вовни або бавовни. Завдяки цьому створюється додатковий ефект зігрівання і утримання тепла.


Ці матеріали мають водовідштовхувальні властивості, завдяки чому волога не накопичується і сухе тіло не страждає від низьких температур.


Виділяється піт може створювати неприємні запахи, і про це теж слід пам'ятати, як і про те, для чого спортивне термобілизна призначене. Тому вибирати варто з тих комплектів, в структурі тканин яких присутні іони срібла. Вони відмінно нейтралізують такі запахи, і білизна тривалий час може обходитися без прання.


Як носити спортивну термобілизну?


Оскільки такий елемент гардеробу використовується активними людьми, то необхідно подбати про те, щоб в ньому було максимально комфортно рухатися. Білизна не повинна обмежувати руху. Тому потрібно надягати такий комплект, поверх якого не доведеться використовувати ще два або три шари одягу.


Щоб знати, як носити спортивне термобілизна, треба уважно прочитати інструкцію з його використання. Головний її принцип - білизна має ідеально підходити за розміром, не бути широким і обвисає - це заважає активних рухів.


Занадто вузький комплект навпаки, сковує рухи і не дає можливості якісно займатися спортом.


Для тривалого перебування на свіжому повітрі і при постійній фізичної активності бажано носити термобілизну з функцією вітрозахисту. Такі комплекти позначаються позначками типу Windstopper або Windproof.


Як доглядати за термобілизною?


Якщо структура комплекту містить іони срібла, то таке термобілизна не потребує частих праннях. У всіх інших випадках доведеться проводити таку процедуру не рідше одного-двох разів на тиждень.


Прати слід в делікатному режимі і що важливо - окремо від інших елементів гардеробу. Небажано використовувати для цього занадто гарячу воду і пральні засоби з сильним ефектом видалення забруднень. Це може привести при частих праннях до швидкого зносу волокон тканини і втрати теплозберігаючих і водовідштовхувальних здібностей.


Просушувати термобілизна рекомендується на свіжому повітрі і бажано так, щоб сонячний ультрафіолет не попадав на тканину.


Ні в якому разі не варто застосовувати агресивну хімію для прання, а також не можна з цієї ж причини віддавати термобілизна в хімчистку. Не рекомендується гладити елементи Термокомплект, щоб не порушити його структурні властивості.