Найчастіше з приходом осені у тих, хто проводить роботи на будівельному або ремонтної майданчику, займається зберіганням продукції, або містить тепличні і тваринницькі господарства, виникає необхідність забезпечити обігрів таких приміщень.
Розглянемо теплові гармати для обігріву великих приміщень, які підійдуть під зазначені потреби.
Тепловентилятори поділяються на кілька типів:
- електричні;
- газові;
- дизельні.
Вони здатні за невеликий період оперативно нагрівати приміщення великої площі, і затребувані як незамінні опалювальні агрегати також для сушіння приміщень і будівельних матеріалів, а також харчових продуктів. Зовнішній вигляд пристроїв нагадує артилерійську гармату - така будова допомагає сильніше розігнати розігріте повітря, що направляється в приміщення, що підсилює процес його циркуляції.
У масі теплові гармати (ТП) мають невеликі габарити і малу вагу, тому прилади зручні при транспортуванні - їх легко переносити і встановлювати в потрібному зручному місці. Передбачена багаторівнева система захисту, що попереджає загоряння. Щоб розібратися, як дешево обігріти велике приміщення, слід розглянути принцип роботи пристроїв обігріву.
Електричні теплові гармати
Електрична теплова гармата проводиться з двома типами блоку нагріву - керамічним або трубчастим електронагрівачем (ТЕН).
Керамічний блок обігріву працює за наступним принципом: вентилятор подає повітряний потік, який проходить через безліч отворів в нагрівальному елементі з кераміки. Нагрівання приміщення відбувається досить швидко. Підключити такий електричний тепловентилятор можна до звичайної побутової розетки з напругою 220 Вольт. Доступні кілька режимів потужності, є терморегулятор, який буде підтримувати задану температуру на всьому протязі роботи гармати. Такі пристрої в основному використовуються для обігріву офісів і невеликих кімнат закритих приміщень і їх потужність - до 3 кВт.
Другий варіант електричної теплової гармати оснащений теном і, як правило такі агрегати використовуються на промислових підприємствах - великих складах, в торгових центрах і гаражах. Вони підключаються до розетки в 220 або 380 Вольт. Тепловентилятори також забезпечені усіма можливостями регулювання потужності і контролю над температурою. Спосіб вимагає витрат електроенергії, який може бути доступний за спеціальним тарифом. Однак існує і більш економічне в роботі обладнання для обігріву складу і інших великих приміщень, яке ми розглянемо нижче.
Теплові гармати, що працюють на газі
Газові гармати більш потужні, ніж електричні, їх потужність обігріву - від 10 кВт. Ці пристрої найкраще підійдуть для обігріву гаражів і невеликих промислових приміщень. Для роботи газової гармати необхідний пропановий балон від 5 до 50 літрів.
Пальник працює на пьезорозжига, для чого потрібне підключення до електрики, від якого, також, приходимо в рух вентилятор.
Дизельна теплова гармата
Пристрої діляться на два типи: прямого і непрямого (непрямого) нагрівання продуктів згоряння.
Теплопушки з прямим нагрівом використовуються в промислових приміщеннях великої площі, де підтримується хороший приплив повітря - це великі склади і великі гаражі та виробничі приміщення. Важливо розуміти, що при роботі приладу виділяється багато вуглеводню, тому людям не можна перебувати в закритому невентильованому приміщенні. Дизельні ТП з непрямим нагрівом дозволяють відокремлювати продукти згоряння, виводячи їх в димохід, яким необхідно обладнати приміщення.
Використання дизельної гармати, мабуть, найдешевший спосіб обігріву великих приміщень, адже витрати на дизельне паливо в порівнянні з електрикою будуть куди більш низькими. Заправити агрегат можна на будь-який автозаправці. В середньому одного бака палива вистачає приблизно на 8 годин автономної роботи. На виході, в залежності від моделі, досягається температура близько 800 градусів. Система запалювання електрична, для включення гармата оснащена пьезорозжігом. Споживання електрики мінімальне, оскільки працює лише вентилятор, що направляє повітряний потік на форсунку.
Вибір теплової гармати для опалення складу і інших великих приміщень
Для правильного підбору тепловентілятора необхідно враховувати погодні умови регіону, площа приміщень і ряд інших чинників. Щоб правильно вибрати тепловентилятор існує таблиця для розрахунку його характеристик. Для більш точного підбору необхідно використовувати формулу, яка враховує обсяг приміщення, різниці температур і коефіцієнт утеплення, характерний для різних стін. Формула приведена в нашій публікації про те, як економно можна опалити будинок.
Користуйтеся тільки хорошим і надійним інструментом для обігріву, а для його правильного вибору консультуйтеся у наших менеджерів.