Діючою речовиною препарату є концентрована суспензія ципродиніл. Фунгіцид "Страж" — препарат для боротьби з грибковими захворюваннями рослин, що пропонується на сайті ТМ "Аптека Садівника". Розглянемо головні особливості впливу пестициду на збудників грибкових хвороб. У результаті обприскування плодово-ягідних дерев і чагарників робочим розчином порушується життєвий цикл грибків, пригнічується зростання міцелію.

Що таке фунгіцид

Системний фунгіцид "Страж" використовують для профілактики багатьох грибкових захворювань. Також ефективно обприскувати розчином препарату зелену частину рослин при появі початкових ознак зараження. Діюча речовина швидко всмоктується клітинами, розповсюджуючись по судинам. Опади, що випали через 30-60 хвилин після обробки, не змивають фунгіцид зі стовбура та листя.

Використання фунгіциду "Страж" для профілактики та лікування

Профілактичний та лікувальний ефект препарату "Страж" проявляється у повному обсязі навіть у прохолодну погоду. Оптимальна температура повітря для обробки садових культур — до 25°C. За сезон дозволяється обприскувати рослини не частіше 2 разів:

1. На яблуні та персику ліквідуються збудники парші, моніліозу, кучерявості листя, клястероспоріозу, борошнистої роси. Захист діє протягом місяця.

2. Профілактично та на початковій стадії захворювання ефективна обробка винограду проти оїдіуму та сірої гнилі.

3. З інтервалом у 30 діб обробляють грушу, вишню, абрикос, черешню та сливу від кучерявості листя, кокомікозу, борошнистої роси, клястероспоріозу, моніліозу.

4. Садову полуницю слід обприскувати до і після цвітіння (строк до формування плодів не менше тижня) та після збору ягід. Захід попереджає зараження культур борошнистою росою, сірою гниллю, різноманітними видами плямистості.

При обприскуванні культурних рослин фунгіцидом "Страж" можна в розчині змішувати інсектициди, добрива, стимулятори росту. На оброблені ділянки не варто виходити на протязі тижня.

Приготування робочого розчину

Концентрат суспензії розводять чистою водою в рекомендованій виробником дозировці. Слабкий розчин діючої речовини використовують для захисної обробки садових рослин. Міцнішу рідину застосовують з лікувальною метою, коли на кроні з’являються перші ознаки зараження. Розчин фунгіциду "Страж" краще використовувати свіжоприготовленим. Ефективність готової рідини зменшується пропорційно строку зберігання. Молоде дерево без плодів обприскують 2-3 літрами робочого розчину. Для дорослих культур достатньо 5 л для кожного. На виноград (залежно від параметрів куща) потрібно 3-5 л рідини.